Efsanevi Sega oyunu Sonic the Hedgehog, yeni Sonic Mania ile 15 Ağustos’ta karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Sonic the Hedgehog 20 yıl önce, Nintendo tarafından 1985’te piyasaya sürülen video oyunu Super Mario karakterine karşı, 1996 yılında Sega tarafından yaratılmıştır. Nintendo, Sega’dan önce video oyun piyasasının %90’ını elinde tutmaktaydı ancak Sega’nın Sonic karakteri işleri değiştirdi.

Şimdi Sonic the Hedgehog, yeni Sonic Mania ile geliyor. Orijinalinin sorunlu bölümleri modern teknolojinin sayesinde yeniden düzenlendi. Görüntü kalitesi son derece iyi bir şekilde hazırlandı.

Ancak Sega, Sonic Mania’nın PC sürümünün ertelendiğini açıkladı. Sonic Mania, Xbox One, PlayStation 4 için oynanmak üzere 15 Ağustos’ta çıkıyor. PC için ise 29 Ağustos tarihinde çıkması bekleniyor. Fiyatı ise 20 dolar olacak.

Oyun sabit olarak, hızlı ve sorunsuz bir şekilde 64 fps’de çalışıyor. Orijinal oyunlarda geliştirilmiş mobil portların yanı sıra daha önce özel oyunlar ve ROM ataklarıyla uğraşan bir Sonic uber-fan olan Christian Whitehead tarafından yönlendirilen orijinal seviyelerinin nostalji yüklü bir karışımı. Oyunun en son fragmanı da yayınladı.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir