Tesla'nın youtube kanalına yüklediği bir video, sürücüsüz araçların bu tarz yollarda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlar nitelikte.

Amerikalı üreciti Tesla’nın sürücüsüz araç konusunda çok fazla ilerlediğini söylemek gerekiyor. Hatta bu konuda Elon Musk, dünyanın en iyi self-driving (sürücüsüz araç) çipini tasarladıklarına söylemişti.

Bu bütün koşullarda, tamamen sürücüsüz bir şekilde kendi ürettikleri otomobillerin tam donanımlı olarak gidebileceğini anlatıyor. Bunun için kullandıkları yazılımı daha da geliştirmeyi planladıkları aşikar.

Şuan Tesla araçlar insan yardımına ihtiyaç duyuyor. Ancak şirketin iddiası, araçların insanları evlerinden alıp, iş yerlerine kendilerini götürebileceği. Bu sıra da sürücüsüz araçlar herhangi bir insan yardımına ihtiyaç duymayacakmış.

Tesla daha önce 2019 yılında tam sürücüsüz araçların artık denemeden – gerçek hayata geçeceğini söylemişti zaten. Ancak yazılımın ve sistemin güvenirliği konusunda sanırım çok emin değiller ki, sürücülere dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyorlar.

Ek olarak bu tarz bir sistemin otomatik park entegrasyonu, park halindeki arabayı çağırma vb. uygulamaları bile 5 bin dolara satılıyor.

Tesla’nın Youtube sosyal medya ve video yükleme platformuna yüklediği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!