Sürücüsüz Otomobiller Hakkında Detaylı Bilgi ve Yol İzleyişi

Ana Sayfa Haber Sürücüsüz Otomobiller Hakkında Detaylı Bilgi ve Yol İzleyişi
  Yeni nesil sürücüsüz otomobiller çok hızlı bir teknoloji ile ilerlemekte ve yakında yollarda görebileceğimiz düzeyde hızla geliştiriliyor.

Sürücüsüz araçların yapısı, sensörleri, içindeki bilgi ve kontrol sistemi ile yollarda adeta toz attıracak cinsten.

Ford’un da desteklediği Civil Maps adlı bir YouTube kanalı, sistemin öyle bir planlamasını yapmıştı, gerçekten çok ilginç. Sürücüsüz araç, yollarda adeta bir yürüyen kanun gibi. Her türlü trafik levhasını, şeridi ve trafikde yapılması ve yapılmaması gereken davranışları biliyor ve başarılı bir şekilde uyguluyor.

Civil Maps ürün yöneticisi Anıj Gupta, teknolojisinin, sürücüsüz bir otomobilin her türlü detaylı incelemesini ve teknik bilgilerini gösteren bir video yayınladı.

Hesaplama terimleri ve aracın sensör yükü gibi teknik bilgilerle boğuşan şirket, sistemin üretimini mali dengede tutmaya çalışmakta.

Civil Maps, sürücüsüz otomobil teknolojisini şirketlere satmak istediği için, olağanüstü bir video ile teknolojisini kanıtlamaya çalışmakta. Bu kanıtı video’ya döken şirket, Michigan’daki büyük bir otoyolda bir test gerçekleştirdi ve haritalama teknolojisini ortaya koydu.

Kaynak : https://techcrunch.com/2017/05/30/this-is-how-a-self-driving-car-sees-the-road/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir