Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf  olmak üzere öğrencilerine oyun şeklinde öğrenme fırsatı sunan “Tabii” uygulamasını kullanıma sundu.

Tabii uygulaması nedir? nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir bakalım.

Tabii Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Öğrenciler artık eğlenerek öğrenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin derslerini istedikleri anda her yerde tekrar edebilmeleri için hazırlanmış günlük testlerden oluşan güzel yarışma uygulaması “Tabii” öğrencilerin çok işine yarayacak.

Temel maksadı öğrencilerin yaz tatilinde derslerden uzak kalmamaları ve öğrendiklerini unutmamaları hedefleniyor.

“Tabii” ile her gün Matematik, Türkçe, sosyal bilgiler ve fen bilimleri derslerinden 10 soru olmak üzere toplam 40 farklı soru ile karşılaşacak öğrenciler, öğrenmiş oldukları bilgilerini sorgulayıp ders tekrarı yapacak.

Uygulamayı yükleyip soruları ekrandan okuyup 60 saniye içinde doğru cevabı vermek zorundasınız.

Öğrencilerin yaz tatilinde derslerden uzaklaşmamaları için hazırlanan uygulama istediğiniz işletim sistemine indirebilir.

Öğrenciler, uygulamayı EBA kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilecekler.

Uygulama 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin dersleri istedikleri yerde ve zamanda yapmaları için oluşturulan eğitim uygulamalarının başında gelmektedir. Tabii uygulaması ile klasik olarak defter ve kağıda ihtiyaç duymayacaksınız.

Yapmanız gereken telefona yüklemek ve istediğiniz anda derslere girip test çözmek olacak. Sorular çıkacak ve 60 saniye içinde doğru cevabı vermek zorundasınız. Puan alarak diğer soruya geçebilirsiniz.

Diğer yandan Matematik, Fen bilimleri, Türkçe ve sosyal bilgiler derslerinden 10’ar soru sorulmaktadır. Genel toplamda 40 soru karşınıza gelmektedir.

Ayrıca yarışma programların gördüğümüz joker hakkı da bu uygulamada vardır. “Bir Hak Daha Ver”, “Süre Uzat”, “Yarı Yarıya” gibi haklarınızda var. Gerçekten ders çalışmak istediğinizde Tabii uygulaması her zaman bir adım elinizin altında olacak.

Tabii Uygulaması Linki

Tabii Uygulaması Android İNDİR

Tabii Uygulaması iOS İNDİR

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER