Milli Eğitim Bakanlığı’nca 500 bin ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili açıklama geldi. Bakan Ziya Selçuk, ücretsiz olarak dağıtılan tablet sayısının toplam 313 bin 500’e ulaştığını duyururken, dağıtım sürecinde 4. fazın başladığını açıkladı.

Tablet Başvurusu Yapanlar Dikkat! Bakan Ziya Selçuk Açıkladı: 4. faz başladı!

bakan ziya selcuk tablet aciklamasi (1)

MEB, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz gereksinimi olan öğrenciler için tedarik edilen 500 bin tablet bilgisayarın sevkiyat ve dağıtım sürecinde 4. fazın başladığını belirtti. Bakan Ziya Selçuk, 4. faz dağıtımlarıyla birlikte öğrencilere gönderilen cihaz sayısının toplam 313 bin 500’e ulaştığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; daha önce yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle dağıtımı gerçekleştirilen 150 bin tablet bilgisayara ilave olarak tamamı Bakanlık tarafından tedarik edilen 500 bin tablet dağıtımında 4’üncü faz başladı. Tabletler, kontrolleri yapıldıktan sonra illere gönderiliyor.

Geçen hafta gerçekleştirilen 66 bin cihazlık dağıtımın ardından bu fazda 47 bin tablet bilgisayar daha öğrencilerle buluşturulacak. Bu yeni faz ile birlikte 500 bin tabletin 313 bin 500 adedi sahiplerine ulaşmış olacak. Haftalık olarak gerçekleştirilecek gönderimlerle ay sonunda 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanacak.” açıklaması yapıldı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!