Tek Kuruş Para Ödemeden, WannaCry Virüsü Bulaşmış Dosyaları Açın !

Ana Sayfa Haber Tek Kuruş Para Ödemeden, WannaCry Virüsü Bulaşmış Dosyaları Açın !
  Dünya’da hızlı yayılmaya devam eden ve neredeyse dünyadaki tüm kurumları tehdit eden fidye virüsü olarak adlandırılan WannaCry, Windows’un eski bir protokol ve exploit aracılığı ile yayılıyor. WannaCry bulaşmış makine bulunduğu tüm ağdaki bilgisayarlara herhangi bir işlem yapılmadan yayılabiliyor. ( Yeter ki tek bir bilgisayara bulaşsın, o zaman vay halimize )

Ancak bu belaya bulaştıysanız, kesinlikle sizden WannaCry kilidini açmak için para isteyenlere güvenmemelisiniz. Açıkcası bu insanlar sizden parayı alsalar dahi güven arzetmedikleri için, şifreyi çözmeyebilirler. Çok karışık ve anlamsız olsada bir şekilde bundan kendiniz kurtulmaya bakın.

WannaCry Şifresini Çözmek İçin Yeni Bir Araç 

Çok geç olmadan, WannaCry‘ den etkilendiyseniz, bedava kullanabileceğiniz ve virüs bulaşmış kilitli dosyalarınızı açabileceğiniz bir araç var.

Virüs bulaşan bilgisayar yeniden başlatılmamalıdır, virüsün bulaştığı dosyalar yeniden başlatma işlemi ile bellekten silinebilir. Bu araç, Windows XP, Vista ve Windows 7 sistemlerinde çalışır.

WannaKiwi aracını indirerek ve virüs bulaşmış bir bilgisayara yükleyin ve programın düzgün çalışabilmesi için her türlü isteğine olumlu yanıt verin ve bilgisayarınızda tam anlamıyla odaklanabilmesi için gerekli izinleri verin. Eğer şanslıysanız program, bilgisayardaki şifreli yazılımları bulup, şifreyi kırmaya çalışacaktır. Bu tarz virüsleri, en iyi ücretsiz antivirüs programları ile de bir taratıp, içinizi rahatlatabilirsiniz.

WannaCry’ a bağışıklığı olan bilgisayara sahip olmak için, yeni windows sürümleri ve yeni güncellemelerine sahip olmanız gerekmektedir. WannaCry genellikle eski tip bilgisayarlara ve güncelleme yapılmayan sistemlere bulaştığından, eğer siz güncellemelerinizi yaptıysanız ve gelen tanımadığınız, riskli linklere tıklamıyorsanız, endişe etmemeniz gerekir.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir