Güney Kore’deki korona virüs vakaları da çok endişe verici bir boyuta doğru hızla ilerliyor. Bu yüzden Çin yetkililerinin aldığı önlemleri, Güney Kore’de yetkilileri de almaya hazırlanıyor.

Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan Samsung, gelişmeleri yakından takip etmekte ve önlemlerini hızlı bir şekilde almaktadır. Bir çalışanın korona virüs hastalığına yakalandığını doğruladıktan sonra Gumi şehrindeki akıllı telefon tesisini bir süreliğine kapattığını duyurdu.

Samsung, Coronavirus Sebebiyle Fabrikasını Kapattı!

samsun fabrika kapatti

Başkent Seul’den yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta bulunan, Gumi’deki fabrikasının Samsung’un hem Galaxy Z Flip  hemde Galaxy Fold dahil olmak üzere katlanabilir akıllı telefonlar ürettiği biliniyor. Reuters haber ajansına göre fabrika, virüsün daha fazla yayılmasını önlemek adına 25 Şubat Salı sabahına kadar kapalı kalacak.

Farklı basın bülteninde Samsung, virüs bulaşan kişinin çalışma arkadaşları da her ihtimale karşı karantinaya alındığını doğruladı. Diğer yandan Samsung, Güney Kore’nin diğer bölgelerindeki fabrikalarının üretimi devam ettireceğini bildirdi.

Güney Kore İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Güney Kore, Çin’den sonra korona virüslerinin bulaştığı en kötü yer oldu. Ülkede yaklaşık olarak 400’den fazla insanın virüs taşıdığına inanılıyor. Önümüzdeki günlerde sayının aşırı derece de artacağından endişe duyuluyor.

 

 

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://beebom.com/galaxy-z-flip-factory-shut-down-coronavirus/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!