MEB açıklamasında 31 Ağustos itibari ile uzaktan eğitim 21 Eylül itibari ile de yüz yüze eğitim ile okulların açılacağını duyurdu. MEB’in uzaktan eğitimi bir nevi telafi eğitim olacağını duyurması ile veliler ve öğrenciler telafi eğitim araştırmaya başladı. Telafi eğitim planı, 2020 Telafi Eğitim Programı MEB ile nasıl olacak hepsine bakacağız. Telafi eğitim nedir, sorularını sizler için araştırdık.

21 gün sürecek telafi eğitimde geçen yıl ki konulara bakılacak. Hazırlık sınıf ile hazırlık sınıfını bitirip 9. sınıfa geçen öğrencilere telafi eğitimi değil mevcut dersleri canlı olarak verilecek.

TELAFİ EĞİTİM PLANI

MEB’in yeni dönemde açılacak okullar öncesinde telafi eğitimlerinin yapılacağını açıkladı. Özel okullarda 15 Ağustos’ta başlayan telafi eğitimi, devlet okullarında 31 Ağustos’ta başladı.

telafi egitim plani

Telafi Eğitim Nedir?

Telafi eğitim geçen yıl 2.dönemde öğrencilerin yüz yüze eğitim yolu ile görmediği konuları tekrar etmek amacıyla oluşturulmuş programdır.

TELAFİ EĞİTİM NASIL OLACAK?

Telafi eğitim 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü itibarıyla uzaktan eğitim yoluyla 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik konu ve kazanımlara yönelik eğitim programı uygulamasına başlanacak.

18 Eylül tarihine kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazır bulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.

telafi egitim plani

Geçen yılın ikinci dönemine ait derslerin üst sınıflardaki konuları  “kritik konu ve kazanımlar” belirlenerek derslere ait programlar hazırlandı.  MEB’in “//mufredat.meb.gov.tr/2019-20ikincidonem.html” internet adresinden ulaşılabilecek.

telafi egitim nedir

Geçen ikinci dönemine ait derslerin kritik konu ve kazanımlarına dair ders içerik videoları TRT EBA İlkokul TV, TRT EBA Ortaokul TV ve TRT EBA Lise TV kanallarında yayınlanacak.

telafi eğitim programı meb


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!