Değerli arkadaşlar bilindiği üzere dolandırıcılık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte aşamaya kaydetti. Artık dolandırıcılar tek tuşla paranızı cebinden çekebiliyor. Lütfen uyanık olalım! İşte en yeni örneği Hatay’da bir vatandaşın başına geldi.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan zabıta memuru Ahmet Gökalp, akıllı telefonuna tanımadığı numaradan gelen kısa mesajdaki linke tıklayınca, banka hesap bilgileri çalındı.

Dolandırıcıların hesabındaki 13 bin lirayı ATM ve banka şubesinden çektiğini söyleyen Gökalp, “Bütün birikimim 1 dakikada gitti. Cep telefonunuza bilmediğiniz numaradan gelen mesajları açıp, linklere tıklamayın” açıklamasını yaptı.

13 Bin Liram Bir Anda Kayboldu!

Telefona Gelen Mesajdaki Linke Tıkladı

Emeklerinin bir anda çalındığını fark edince çok üzüldüğünü dile getiren Ahmet Gökalp, hesabındaki paranın 5 bin lirasının İstanbul’daki bir ATM’den, kalan 8 bin liranın ise yine aynı ilde banka şubesinden çekildiğini açıkladı.

Kısa mesajla gelen linke tıkladıktan sonra dolandırıcılarım SIM kartını kopyaladığını ve bu sayede banka hesaplarına girerek kendisiymiş gibi işlem yaptıklarını belirten Gökalp, “Hesabımdan para çekenlerin adı soyadı belli oldu. Bu şahıslar hakkında şikayetçi oldum. Mağduriyetimin giderilmesi ve dolandırıcıların cezasını çekmesini bekliyorum. Buradan diğer insanlara söylüyorum. Bütün birikimim 1 dakikada gitti. Cep telefonunuza bilmediğiniz numaradan gelen mesajları açıp, linklere tıklamayın. Benim başıma gelen sizin de başınıza gelebilir. Hesabınızdaki tüm birikiminiz bir anda gidebilir” açıklamasını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER