Güvenlik açısından, fotoğraflarınızı telefonunuzda uzun süre tutmamanızda fayda var. Aylık olarak, harici bir sürücüye veya bilgisayarınıza yedekleyip, telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma programı diyorsanız doğru adrestesiniz.

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarımı için birkaç farklı yöntem ve program bulunmaktadır. İşte bu işlemi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler:

USB ile Telefondan Bilgisayara Resim Atma Android

Herkesin başında olan telefon hafıza dolumu, her anı adeta çekmeyi seviyoruz, güzel gördüğümüz resimleri çekiyoruz, arkadaşlarla olan resimleri, doğum günü kutlama resimlerini söylemiyorum bile, peki bu resimleri fazlasıyla çekiyoruz ama bir yandan da telefonun hafızası doluyor ve resimleri telefondan boşaltmaya çalışıyoruz.

Bunu da en kolay yolu bilgisayara aktarma, işte bu noktada sizlere telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma android telefonlarda nasıl yapılır onu gösterelim.

telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma programı

1- Android telefonunuzu orijinal olsa iyi olur USB kablosu aracılığı ile bilgisayara takın.

2- Bildirim yerinde Usb bağlandı kısmına dokunun. Ardından Mount kısmına tıklayın.

3- Bilgisayar Android telefonunuzun SD kartını tanımlayacak, taşınır bellek olarak görecektir.

4- Bilgisayarınıza istediğiniz resimleri sürükleyip gönderebilirsiniz.

Telefondaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Programı

Burada kolayca telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma programı ile resimlerinizi çok bir şekilde atabilirsiniz.

Kablo ile uğraşmanıza gerek yoktur. Yani telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma kablosuz şekilde yapılmaktadır.

Telefondan bilgisayara resim atma

1- İlk olarak Es doya yöneticisini indirin.

2- Uygulamayı açın ve uzaktan yönetime tıklayın ve‘a basın.

3- Ekrana gelen adresi, bilgisayarınızın arama kısmına yazın ve Enter‘a basın.

4- Telefonun ekranı bilgisayarınızın ekranına gelecektir.

5- Artık istediğiniz resmi bilgisayarınıza sürükleyerek atabilirsiniz.

Peki Bilgisayar kablosu ile nasıl fotoğraflarınızı bilgisayara aktarabilirsiniz?

iPhone’daki ve SD kart’daki fotoğrafları bilgisayarınızı aktarmak oldukça basit. Ancak kamera veya android bir telefona sahipseniz olay biraz karışabiliyor.

Android telefonu, bilgisayarınıza kablo yolu ile bağlayın. Sarj modundan çıkarın ve bağladıktan sonra, telefon kilidini açın ve ekranda çıkan uyarıya gerekli izni verin. Bu izin, telefondaki fotoğrafları ve videoları bilgisayarda da görüntüleyebilmek için bilgisayarınızın istediği bir güvenli mod.

Telefondan bilgisayara resim atma

Bu işlemi Android veya iOS telefonunuzda varsayılan bir ayar olarak da ayarlayabilirsiniz. Ancak telefonunuzu sarj için de bilgisayara bağlayabilirsiniz. O zaman her seferinde fotoğraf veya videoları bilgisayar otomatik almak isteyecektir. Bu işlemi manuel olarak yapmanızda fayda var.

Telefonunuzu veya kameranızı bilgisayara bağlayın, bilgisayarın dosyaları algılamasını bekleyin. ( Yaklaşık olarak 1-2 dakika sürmektedir ) Cihazınız görüntülendikten sonra, fotoğrafdaki gibi sağ tıklayıp, Resimleri ve videoları al butonuna tıklayın.

Telefondan bilgisayara resim atma

Butona tıklayıktan sonra, yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu telefonunuzda bulunan fotoğrafları ve videoları tarayıp, ayarlardan seçtiğiniz klasöre, dosyaları aktarmaktadır.

Not : Resimleri ve Videoları Al ekranında, Alt tarafda bulunan alma ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Aksi halde sistem, otomatik olarak önerilen klasöre, telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları aktaracaktır.

Telefondan bilgisayara resim atma

Resimleri ve Videoları Al ekranında, sol alt köşede bulunan ” Alma Ayarları ” butonuna tıklayın ve karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Aktarma ayarları, ekranında, hangi cihazdan görüntüleri almak istiyorsanız, onu Ayarlar kısmından seçin.

Hemen altında bulunan butonlarda, resimleri aktarmak istediğiniz klasör’ü seçin veya Gözat‘a basarak yapın.

Not : Bu seçeneklerde isterseniz, görüntüleri doğrudan harici bir diske veya başka bir sd karta aktarabilirsiniz.

İşlemi yaptıktan sonra uygulayın ve tamam diyerek çıkın. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemi bu kadardı.

SONUÇ

Her bir yöntemin avantajları ve dezavantajları vardır, tercih ettiğiniz yöntemi seçerek fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER