Telefondaki Fotoğrafları Veya Kameradaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa Blog Telefondaki Fotoğrafları Veya Kameradaki Fotoğrafları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır ?
  Genellikle depolama alanlarında en çok yeri kaplayan fotoğraflarımız oluyor. Bazen yeni bir fotoğraf çekmek için bile, telefonda yüklü olan uygulamaları silmek zorunda kalıyoruz.Kameralar ve telefonlarımızın tabiki sınırlı bir depolama alanı var ve bu alanları çok fazla doldurmamak , güvenlik ve telefon hızı içinde önem taşıyor. 

Güvenlik açısından, fotoğraflarınızı telefonunuzda uzun süre tutmamanızda fayda var. Aylık olarak, harici bir sürücüye veya bilgisayarınıza yedekleyip, telefonunuzda bulunan fotoğrafları silmeniz gerekmektedir.

Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz :

 

iPhone’daki ve SD kart’daki fotoğrafları bilgisayarınızı aktarmak oldukça basit. Ancak kamera veya android bir telefona sahipseniz olay biraz karışabiliyor.

Android telefonu, bilgisayarınıza kablo yolu ile bağlayın. Sarj modundan çıkarın ve bağladıktan sonra, telefon kilidini açın ve ekranda çıkan uyarıya gerekli izni verin. Bu izin, telefondaki fotoğrafları ve videoları bilgisayarda da görüntüleyebilmek için bilgisayarınızın istediği bir güvenli mod.

 

telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma webhakim p 1722

 

Bu işlemi Android veya iOS telefonunuzda varsayılan bir ayar olarak da ayarlayabilirsiniz. Ancak telefonunuzu sarj için de bilgisayara bağlayabilirsiniz. O zaman her seferinde fotoğraf veya videoları bilgisayar otomatik almak isteyecektir. Bu işlemi manuel olarak yapmanızda fayda var.

 

Telefonunuzu veya kameranızı bilgisayara bağlayın, bilgisayarın dosyaları algılamasını bekleyin. ( Yaklaşık olarak 1-2 dakika sürmektedir ) Cihazınız görüntülendikten sonra, fotoğrafdaki gibi sağ tıklayıp, Resimleri ve videoları al butonuna tıklayın.

telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma webhakim p 1723

Butona tıklayıktan sonra, yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu telefonunuzda bulunan fotoğrafları ve videoları tarayıp, ayarlardan seçtiğiniz klasöre, dosyaları aktarmaktadır.

Not : Resimleri ve Videoları Al ekranında, Alt tarafda bulunan alma ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Aksi halde sistem, otomatik olarak önerilen klasöre, telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları aktaracaktır.

 

telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma webhakim p 1724

 

Resimleri ve Videoları Al ekranında, sol alt köşede bulunan ” Alma Ayarları ” butonuna tıklayın ve karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Aktarma ayarları, ekranında, hangi cihazdan görüntüleri almak istiyorsanız, onu Ayarlar kısmından seçin.

Hemen altında bulunan butonlarda, resimleri aktarmak istediğiniz klasör’ü seçin veya Gözat‘a basarak yapın.

Not : Bu seçeneklerde isterseniz, görüntüleri doğrudan harici bir diske veya başka bir sd karta aktarabilirsiniz.

İşlemi yaptıktan sonra uygulayın ve tamam diyerek çıkın. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemi bu kadardı.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir