Telefonunuzun Açısına Göre Parolanız Hacklenebilir !

Hackerler, pin kodları ve telefon şifleri olmasına rağmen, telefonunuzda bulunan hareket sensörlerine göz atarak telefonunuza girmenin bir yolunu buldular.İngiliz Newcastle Üniversitesi siber güvenlik araştırmacılarından birine göre, bilgisayar korsanlarının, telefonunuzun şifresini girerken telefon açınıza ve şifreyi yazarken ilerlediğiniz yolları takip ederek dört haneli bir şifreyi kolayca kırabileceklerini, belirtti.

Bu iddia’yı test etmek adına, Newscastle Üniversitesinde bir test gerçekleştirildi.Kullanıcıların şifreyi girerken izlediği yolları takip ederek, daha sonra şifreleri tahmin edilmeye çalışıldı.Şifreleri %70 oranında  kırmayı başardılar ve daha da ilginçi, şifrelerin %100 beşinci denemenin sonunda tamamen kırıldı.

Ayrıca Oku:  Apple tüm ürünlerinde, geri dönüşümlü materyaller kullanacak !

Dr. Matta Maryam Mehrnezhad’ın yaptığı açıklamada Akıllı telefonların,tabletlerin ve diğer cihazların çoğunda GPS,mikrofon ve kamera yakınlık sensörleri bulunuyor.Mobil uygulamaların ve web sitelerin çoğunda, bu sensörlere erişmek için izin istemediğinden, kötü amaçlı programlar ve web siteleri telefonunuzu gizlice dinleyebilir ve telefonunuzdaki gizli ve özel bilgilerinizi çalabilirler.Hatta sensörler aracılığıyla telefon şifrelerinin bile kırılabileceğini ” , belirtti.

Ayrıca Oku:  Siri Kendi Filminde, Dwayne Johnson İle Başrol Oynayacak!

 

android hack

 

Banka Hesaplarınız Bile Hacklenebilir !

Bazı tarayıcılarda, telefonunuzda veya tabletinizde kötü amaçlı kod barındıran bir sekme açarsanız ve daha sonra banka hesabınızı açarsanız, bu casusların girdiğiniz her bilgiyi elde edebileceği ve hesaplarınızı hackleyebileceği belirtiliyor.

Güvenlik açıkları, teknoloji şirketleri ve tarayıcıları yapan firmalar tarafından açıkların kapatılması adına paylaşıldı ve Google,Firefox ve Apple gibi firmalar bu konudaki açıkları kapatmak adına çalışmalara başladı.

Ayrıca Oku:  Apple vs Samsung Savaşının Galibi : Samsung Mu ?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here