“Terminatör” Gerçek Mi Oluyor ?

Ana Sayfa Haber “Terminatör” Gerçek Mi Oluyor ?
  Günümüzde yapay zeka örnekleri hızla artış göstermekte, daha geçen haftaki robot Erica şokunu atlatamadan şimdide Rusya’nın insan robotu FEDOR, her iki elinde silah kullanabileceği şekilde eğitiliyor.

Boş bir arazida yapılan atış talimatı, terminatör filmini aratmayacak cinsten.Ancak etkinlikte sadece android motor becerilerini ve Fedor’un karar verme becerisini geliştirdiklerini vurgulayan yöneticiler, Bir terminatör değil, çeşitli alanlarda pratik anlamda hızlı olan bir yapay zeka geliştirdiklerini belirttiler.

[ilgili_haber id=”1566″][/ilgili_haber]

Konu üzerine Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin’in twitter’da paylaştığı ” Robot Fedor iki eliyle atış becerilerini gösterdi ” tweet’i dikkat çekti.

Ayrıca Rogozin, Twitter’da Fedor’un nişan talimatı için çektikleri kısa klibi yayınladı.

Robot Fedor’un 2021’de uzaya gitmesi bekleniyor ve bu robot’un Rusya Federasyonu’nun uzay aracındaki tek yolcu olabileceğide gelen bilgiler arasında.

Aslında Robot Fedor’un yapımındaki ilk amaç, kurtarma ve itfaiye çalışmaları için yapılsada, daha sonra Fedor’un mühendisleri robot’u askeri eğitimler içinde kullanılabileceğini önerince, bu konu üzerindede çalışmalar yapılmaya başlanmıştı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir