7. Sınıf Öğrencisine “Terörist Olma İhtimali Yüksek” Yazılı Sertifikayı Veren Öğretmen Disiplinlik Oldu

Ana Sayfa Dünya 7. Sınıf Öğrencisine “Terörist Olma İhtimali Yüksek” Yazılı Sertifikayı Veren Öğretmen Disiplinlik...
Ayşe Nur Şafak   7-Sınıf-Öğrencisine-Terörist-Olma-İhtimali-Yüksek-Yazılı-Sertifikayı-Veren-Öğretmen-Disiplinlik-Oldu-webhakim-p-1701

13 yaşındaki Lizeth, öğretmeni tarafından verilen “Terörist Olma İhtimali Yüksek” yazılı sertifika karşısında şoka uğradı. Başta ne olduğunu anlayamayan 7. sınıf öğrencisi, durumdan son derece rahatsız olduğundan okula gidemiyor. Lizeth’in annesi durumdan şikayetçi.

Yedinci sınıf öğrencisi Lizeth Villanueva, iki yıl boyunca akademik onur programına katıldı. İyi notlar alıyordu ve şu ana kadar disiplin sorunu hiç olmamıştı. Ancak Salı günü, öğretmeni ona “Terörist Olma İhtimali Yüksek” yazılı bir ödül verdi.

Bu, bir grup öğretmenin öğrencilere seltifika verdiği, Houston yakınlarındaki Channelview’daki Anthony Aguirre Ortaokulu’nda düzenlenen sahte ödül töreni kapsamındaki komik bir şaka olması gerekiyordu. Lizeth, İngiltere’deki Manchester Arena terörist saldırısından sadece bir gün sonra öğretmenin sertifikayı imzalayıp ona verdiğini ve öğretmenin ona güldüğünü söyledi.

Fakat Lizeth‘in annesi Ena Hernandez  ödülü komik bulmadı.

7-Sınıf-Öğrencisine-Terörist-Olma-İhtimali-Yüksek-Yazılı-Sertifikayı-Veren-Öğretmen-Disiplinlik-Oldu-webhakim-p-1701

Hernandez, “Ödülü gördüğümde çok kızdım ve şaşırdım. Çünkü kızım onur programında iyi bir performans gösteriyordu.” dedi.

Lizeth budurum karşısında şok olduğunu ve hiçte gülmediğini belirtti.

Sahte ödül törenine iki onur sınıfı getirildiğini söyledi. Başkalarına verilen diğer ödüller arasında, “evsiz kalma olasılığı yüksek” ve “Her küçük şey için ağlama olasılığı yüksek” yazılı sertifikalar da vardı. 

Channelview Bağımsız Okul Bölgesi sözcüsü Mark Kramer, “Eğlenmek için kötü bir girişim. İyi düşünülmeden yapılmış bir şaka. Channelwiev ISD İdarsi, sınıftaki öğrencilere verilen duyarsız ve saldırgan sahte ödüller için özür dilemek isityor. Öğretmenler ilçe politikalarına göre disiplin altına alındı ve olay soruşturması hala sürmekte.” dedi.

Hernandez, okul müdürü Eric Lathan’ın okulda ki bir toplantıda şahsen özür dilediğini belirtti.

Hernandez, “Eğer kovulmazlarsa aynı şeyi yapmaya devam edecekler.” dedi. Hernandez öğretmenlerin işlerinden kovulmasını istiyor. 

7.sınıf öğrencisi olan olaylardan sonra okula bir daha geri dönmedi. 

 

https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2017/05/26/texas-teachers-give-most-likely-to-become-a-terrorist-award-to-13-year-old/?utm_term=.05e387a82eed

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir