‘The Walking Dead’ Sanal Gerçeklik Oyunu ile Geliyor

0
235

'The-Walking-Dead'-Sanal-Gerçeklik-Oyunu-ile-Geliyor-1

The Walking Dead, VR oyunlarıyla 2018 ‘de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Hollywood  yapımlarının birçoğu,son bir kaç yılda sık sık VR bağlantıları kuruyorlar. The Walking Dead de sanal gerçeklik oyunlarına adım atanlar arasında yer alıyor.

The Walking Dead’in yaratıcısı, Robert Kirkman tarafından ortaklaşa kurulan yapım şirketi ‘Skybound Entertainment’, ‘Skydance Interactive’ şirketi ile ortaklık kurduğunu ve birlikte çalışma yürüteceklerini duyurdu.

İlk VR Oyununda Tamamen Farklı Karakterlere Yer Verilecek

İzleyiciler hem komik seride hem de AMC televizyon programında, Rick Grimes’ın hikayesine en çok aşina olmalarına rağmen, ilk VR oyunun da  tamamen farklı karakterlere odaklanılacağı söylendi.

Daha sonraki oyunların,daha tanıdık yüzler getirip getirmeyeceği ise henüz belli değil. Skybound Interactive başkanı Dan Murray’a göre, Kirkman’ın çizgi romanı birincil ilham kaynağı olacak.Projenin çıkış tarihi ya da diğer ayrıntılar hakkında ise henüz net bir bilgi verilmedi.

Ancak iki şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre; ilk oyunun oyunculara The Walking Dead’in dünyasını yenilikçi bağlamsal etkileşim sistemi aracılığıyla deneyimleyebilmelerini sağlayacaklarını belirttiler.

Skybound, dijital platformları keşfetmesi söz konusu olduğunda hiç durmadan ileriye dönük düşünceleriyle biliniyor.

Şirket,You Tube Red serisi Scare PewDiePie’yi üretti.Ayrıca, aynı zamanda etkileşimli korku oyunu olan Delusion’un bir sanal gerçeklik uyarlaması üzerinde çalışıyor.

En son ise Skybound,Overlook Film Festivalinde ‘Captured’ adlı bir film gösterdi.Filmi gerçek zamanlı olarak izlerken,ek içeriği seyircilere sunmak için bir mobil uygulama kullanıldı.

Özellikle, The Walking Dead’in  etkileşimli The Telltale Series (çizgi roman ve televizyon dizisi) de ,güçlü bir performans sergilemişti.

Skydance Interactive ise Archangel’ı, IMAX’ın yeni sanal gerçeklik oyununun bir parçası olarak gösterdi.(Temmuz’da konsollara gelmesi bekleniyor.)

The Walking Dead oyunlarının, Skydance’ın IMAX ile olan ortaklığının bir parçası olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Ancak IMAX’in üzerinde çalıştığı konuma dayalı,VR kurulumları için de mükemmel bir uyum olabilir.

Elbette The Walking Dead kadar popüler olan oyunun da  faydası görülecektir,potansiyel olarak kulaklığın tüketiciler arasında benimsenmesini teşvik edebilir ve bu da oyun konsolu VR için ilginç bir seçenek haline gelebilir.

İlk Walking Dead, sanal gerçeklik oyununun hangi sistemlerde olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir