Yeni Başlayanlar İçin Torrent İndirme Klavuzu

Ana Sayfa Haber İnternet Yeni Başlayanlar İçin Torrent İndirme Klavuzu
  Torrent’in heyecan verici dünyasına hoş geldiniz! Torrent üzerinden yapılan dosya paylaşımlarının korsan içeriklere destek olduğunu savunan binlerce yazı olsa da Torrent dünyasına olan ilgi gün geçtikçe daha da artıyor ve torrent indirirken dikkat edilmesi gerekenler oldukça önem taşıyor.

Bu yazımızda Torrent’e yeni başlayacak olan kullanıcılar için faydalı olacak bilgiler ve torrent indirirken dikkat edilmesi gerekenleri sunacağız.

Torrent Dosya İndirme Süreçleri Nelerdir ?

torrent indirirken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer torrent indirmede yeniyseniz, sistemin nasıl çalıştığını anlamak isteyeceksiniz ve bu makalemiz tam size göre!

Torrent İndirme Nasıl Çalışır?

Torrent’in genel çalışma prensibi başka kullanıcıların bilgisayarlarında veya sunucularda tutulan dosyalara erişim sağlama mantığına dayanır. Bu sayede başka kişilerin cihazı üzerinde bulunan dosyaları kendi cihazınıza aktarabiliyorsunuz. Bu dosyalar, film, müzik kolajları, eğitim videoları hatta devasa boyuttaki bilgisayar ve konsol oyunları da olabilmektedir.

Gizliliğiniz için VPN kullanın

torrent indirirken dikkat edilmesi gerekenler

Bir sanal özel ağ hizmetine abone olarak, dosyaları paylaşırken bağlantı ve kimliğinizi maskeleyebilirsiniz.

VPN bağlantınız, bağlantınızı şifreleyecektir, böylece sisteminizden veri çeken diğer kullanıcılar kimliğinizi saptayamayacaktır.

Eşzamanlı olarak, bir VPN sunucusu internet kimliğinizi birden fazla sunucudan geçirerek fiziksel olarak izinizin bulunmasını çok zor hale getirir.

En iyi vpn programları makalesine ulaşabilirsiniz.

Dosyaları İndirmek İçin Torrent İndirme Yazılımlarını Kullanın

Torrent üzerinden indirme yapabilmek için, Torrent uzantılı dosyaları okuyabilen özel bir yazılım kullanmanız gerekir. Bu programlar olmadan indirdiğiniz kilobayt büyüklüğündeki dosyalar hiçbir anlam ifade etmeyecektir.

En İyi Torrent İndirme Yazılımları

uTorrent ve BitTorrent en iyi çalışan ve en çok tercih edilen Torrent indirme yazılımlarıdır. En hızlı torrent programı makalesine ulaşabilirsiniz.

İndirmek İstediğiniz İçerikler İçin Torrent Dosyası Bulun

Torrent indirme programını indirmeniz de yetmiyor. İstediğiniz içeriği indirebilmek için internet üzerinde küçük bir araştırma yapmanız gerekiyor. Forum sitelerinde, Dosya paylaşım sitelerinde veya herhangi bir sosyal medya mecrasında bu dosyalara rasgelmeniz olasıdır. Hatta Torrent için arama yapabileceğiniz platformlar da mevcuttur.

En İyi Torrent Siteleri

Birçok torrent sitesi ücretsiz arama hizmetleri sunar (ancak birçoğu reklam içermektedir). Örneğin Zamunda adlı Torrent sitesi birçok içeriğe erişmenizi sağlar. Türkçe içerikler için de Torrent siteleri mevcuttur. En iyi torrent siteleri makalesine ulaşabilirsiniz.

Sahte Torrent Dosyaları Spot öğrenin

Ne yazık ki, bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım yüklemek için sahte torrent dosyalarını kullan kötü niyetli korsan yazılımcılar da mevcuttur. Hırsızlar ve dolandırılar, sıkça indirilen torrent dosyaları adı altında bilgisayarınıza casus yazılım yükleme yoluna gidebilir. Virüsten koruma programlarını mutlaka bilgisayarınızda bulundurun. Ve güvenilmeyen kaynaklardan Torrent dosyalarını indirmemeyi tercih edin.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir