Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Çiftlik Bank'ın sahibi vatandaşların parası ile neler yaptığı gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, yaklaşık 200 milyon TL parayı uyuşturucu üretmek için ayırmış. 

Türkiye’nin gündemine damga vuran ana gündem konusu olan Çiftlik Bank vurgunu farklı şekillerde gündeme gelmeye devam ediyor. Mehmet Aydın namı değer “Tosuncuk” kurduğu “Çiftlik Bank” ile sözde gerçek hayvanlar alıp inek, tavuk, ördek gibi hayvanları yetiştirip bu yolla insanların paralarını yüksek kar vaadiyle topluyordu.

Tosuncuk, sistemin yavaş yavaş çıkmaza girdiğini anlayınca 100 binden fazla kişiden topladığı 1 milyar TL‘den fazla para ile kayıplara karışmıştı. Ara sıra gündeme gelen Aydın, şimdi ise çok daha farklı bir gelişme ile gündeme geldi.

Herkesin aklında farklı soruları teşkil eden Mehmet Aydın, ön planda kendi varmış gibi dursa da farklı kişilerin işin içinde olduğu tahmin ediliyor. Bunlardan biri olan Çiftlik Bank’ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul oldu. Etkin pişmanlık yasasından faydalanmak için her şeyi itiraf eden Yurdakul, ortaya çıkan yeni bilgiler ile vatandaşlardan topladığı parayla adeta neler yaptığını gün yüzüne çıkarıyor.

Vatandaşların Parası Uyuşturucu Üretmek İçin Harcanmış!

Tosuncuk uyusturucu uretmek icin para ayirmis

Yazılımca Yurdakul’un ifadelerinde yer alan bilgilere göre ”Tosuncuk”, vatandaşlardan topladığı paranın büyük kısmını uyuşturucu üretimi için ayırmış. Diğer yandan Mehmet Aydın, Bursa’nın İnegöl ilçesinde Necip G. adlı birisiyle temas halinde olduğunu söyleyen Yurdakul, bu kişinin uyuşturucu üretmek istediğini belirtiyor.

Tosuncuk, bu şahsa 200 milyon TL‘den fazla sermaye ayırarak ve metamfetamin üretebilmesi için ”Actifet’‘ ve ”Cirius” adlı kimyasal madde temin etmiş. Yine Yurdakul’un ifadesine göre Tosuncuk, uyuşturucu işinde başarılı olamamış.

Emniyet güçleri, üretim yerine düzenledikleri bir baskınla tezgahı bozmuşlar. İddialara göre yaşanan olayda Necip G. isimli vatandaşın kayınpederi yakalanmış, Necip adlı şahıs ise yurt dışına kaçmış. Bu bilgiler ışığında daha neler çıkar bilinmez. Bu arada Mehmet Aydın ise yurt dışında kaçak bir yaşam sürmeye devam ediyor.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!