TTNET şifre değiştirme işleminde İlk olarak menüden Kablosuz Ağ Ayarları seçeneğine tıklayın. Daha sonra Ağ Şifreleme bölümüne tıklayın. Seçili menüden Wi-Fi adınızı ve şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

TTNET Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Size ait olan internet hattı kablosunun bir başkası tarafından kullanılabilmesini engelleyen şifreye ise TTNET şifresi denir.

Önemli: Birçok kullanıcı TTNET şifresi ile WiFi şifresini karıştırmaktadır. Ancak bu iki şifrenin işlevi birbirinden tamamen farklıdır.

TTNET şifresi evinize kadar gelen ADSL hattının modeminiz tarafından kullanılabilmesini sağlayan şifredir ve genellikle [email protected] gibi bir kullanıcı adı ile birlikte kullanılır.

Wifi şifresi ise hâli hazırda internet bağlantısına sahip bir modeme bağlanabilmek için kullanılan şifredir. Bazı kullanıcılar da modem arayüz şifresi ile TTNET şifresini birbirine karıştırmaktadır. Modem arayüz şifresi ile ilgili tüm bilgilere bu link üzerinden erişebilirsiniz.

ttnet şifre değiştirme

1. Müşteri Temsilcisi Aracılığıyla TTNET Şifresi Değiştirme

Güvenlik nedeniyle TTNET şifresini değiştirmek istediğinizde takip edebileceğiniz en kolay yöntem 444 0 375 no’lu TTNET müşteri hizmetlerini aramaktır.

Hat şifresi değiştirme işlemi kritik bir işlem olduğunuz müşteri hizmetleri personeli size bazı güvenlik soruları yönetecektir.

Bu sorulara hazırlıklı olmanız sürecin daha hızlı ve kolay sonuçlanabilmesini sağlar.
TTNET şifresi değiştirme esnasında sorulabilecek bazı sorular şunlardır.

• Yasal hat sahibinin kimlik bilgileri
• Doğrum yeri ve doğum tarihi
• Hat sahibinin annesinin evlenmeden önceki soyadının belirli harfleri

Bu bilgileri doğru ilettiğiniz takdirde şifre değiştirme işleminiz sağlanacak ve yeni şifreniz sistemde kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

2. TTNET @ ile Başlayan Kullanıcı Adı Şifreyi Unuttum

Özellikle modem resetleme işleminden sonra kullanıcıların birçoğu internete bağlanmakta sorun yaşarlar. Çünkü modem resetleme işlemi esnasında, yukarıda bahsettiğimiz şekilde modemin hat bilgilerini çözmesini sağlayan ttnet kullanıcı adı ve şifresi de silinir.

TTNET tarafından verilen modemler bu şifreyi otomatik olarak bulma özelliğine sahiptir ancak modeminizi TTNET’den almadıysanız bu kullanıcı adı ve şifreyi elle girmeniz gerekir.

Ancak sıkça kullanılan bilgiler olmadığından [email protected] uzantılı kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmanız oldukça muhtemel. Biz de yazımızın bu aşamasında TTNET kullanıcı adı ve şifrenin nasıl bulunabileceğini göstereceğiz.

3. TTNET Kullanıcı Adı Şifre Bulma

Bu işlemi yapabilmek için hattınıza ait TTNET hizmet numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Hizmet numarasını internet faturanızın sağ üst köşesinde bulabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifreyi bulabilmek için SIFRE yazın, bir boşluk bırakın ve TTNET hizmet numaranızı yazın. Ardından bu mesajı 6606’ya gönderin. Kısa bir süre sonra kullanıcı adınız ve şifreniz telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Not: SMS gönderdiğiniz telefon numaranızın Türk Telekom sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. TTNET kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenmekte veya değiştirmekte sorun yaşarsanız yorum sekmesini kullanarak durumu bizlere iletebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede size yardımcı olacağız.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER