Ülkemizde bilindiği üzere dolar, altın ve euro yükselişini sürdürüyor, lakin buna karşın yine de paramız bir çok Avrupa ülkesinden değerli şekilde karşımıza geliyor. Koronavirüs salgını her ne kadar dünya genelinde krizlere sebep olsa da paramız yine de bir çok ülkeden değerli. Eğer Türk Lirasının değerli olduğu ülkeler listesini merak ediyorsanız, hemen bakalım.

Salgın her ne kadar hızını artırarak devam ettirse de çoğu kişi seyahat etmenin hayalini kuruyor, tabi birde hem uygun hem de güzel yerlere gitmenin hayalini kuruyor. İşte bu noktada hem az paranızın gideceği hem de güzel yerleri gidebileceğiniz şekilde yerleri listeledik. Hemen bakalım.

Türk Lirası’nın Değerli Olduğu Ülkeler

Turk Lirasinin Degerli Oldugu Ulkeler

Hangi ülkelerde Türk parası değerli merak edenler için bu ülkelerin başında Ukrayna, Çek Cumhuriyeti ve Hindistan gibi doğa harikası ülkeler geldiğini belirtelim. İşte cebimizdeki parayı doya doya harcayacağımız ülkeler listesi…

RUSYA

RUSYA

1 RUB = 0,100 TRY

1 TRY = 10,05 RUB

SIRBİSTAN

SIRBISTAN

1 RSD = 0,077 TRY

1 TRY = 12,91 RSD

NEPAL

NEPAL

1 NPR = 15,10 TRY

1 TRY = 0,066 NPR

VİETNAM

VIETNAM

1 VND = 0,00033 TRY

1 TRY = 2990,00 VND

TAYLAND

TAYLAND

1 THB = 0,25 TRY

1 TRY = 4,08 THB

UKRAYNA

UKRAYNA

1 UAH = 0,27 Türk Lirası

1 TRY = 3,65 UAH

ÇEK CUMHURİYETİ

CEK CUMHURIYETI

1 CZK = 0,34 TRY

1 TRY = 2,95 CZK

MACARİSTAN

MACARISTAN

1 HUF = 0,025 TRY

1 TRY = 39,33 HUF

MAKEDONYA

MAKEDONYA

1 MKD = 0,15 TRY

1 TRY = 6,76 MKD

KAMBOÇYA

KAMBOCYA

1 KHR = 0,0019 TRY

1 TRY = 527,82 KHR

HİNDİSTAN

HINDISTAN

1 INR = 0,11 TRY

1 TRY = 9,44 INR


Yorumlar (13)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

sacma çunku paranın alım gücü önemli .

recep 2 sene önce

yanlış haber olmuş. oraların çoğunu görmüş biri olarak o yazdığınız miktarlar ile ne alınabilir , türkiyedeki fiyatlar ile kıyaslayın ki alım gücümüzü görebilelim , dediğiniz gibi gerile gerile harcıyabilelim

Anonim 2 sene önce

1 dolar 7 çin yuanı çin battı mı hayır en iyi ekonomilerden biri ekonomi sadece dolar ne kadar diye ölçülmez bak 1 tl 9 hindistan rupisi hindistan battı mı?

Anonim 2 sene önce

la göz göre göre nepalin parası bizden değerli işte

Anonim 2 sene önce

Yalakalıkta son nokta, milletin ekmek almaya parası kalmamış, bunlar hala paramızın değerli olduğu ülkelerde doya doya tatil yapabilirsiniz gibi saçma sapan haberlerle karşımıza çıkıyorlar.

Anonim 2 sene önce

dalga mı geçiyorsun abi? 1 tl = 10 ruble demişsin. rusyada 1 sütlü kahve 140 ruble = 14 lira

bu mu değerli doya doya harcamak?

Anonim 2 sene önce

Sorun paranın değeri değil,ne alabildiği.Bir zamanlar ben de araştırırdım hangi ülke bizden ucuz ,emekli maaşıyla nerede rahat yaşanır diye.KAmboçya dünyanın en fakir ve ucuz ülkesiydi.Şimdi Kamboçyada 1 litre süt 1.7dolar.Yani Türk lirası olarak 13 TL.Dünyanın en ucuz ülkes şu an Türkiye ybancılara göre.Avrupada 1.000 Eur kira veren adam Türkiye de 100 eur a ev tutuyor.Paramız pul oldu maalaesef.Allah sonumuzu hayır eylesin.

Anonim 2 sene önce

Arkadaş bu ne? Geçirdiğim en saçma 30 saniyeyi geçirdim sanırım.

hasan babayigit 2 sene önce

nasıl oluyorda bu kafirlerin paraları tl karşısında degerli oluyor 1 çapan oglu var

Anonim 2 sene önce

Hangi TL den bahsediyorsun 6 sıfırlı bir liraya 3,5 kilo yoğurt alıyordum bugün 850 gram yoğurt 7 TL elhamdülillah Türkiye büyüyor ama hırsıza ugursuza elhamdülillah yeni Türkiye

Anonim 2 sene önce

Siz kendinizi teselli edin güçlüymüş bi sor bakalım türk parası geçermi oralarda dolar alıp gideceksin alda göreyim gücünü tl nin

Anonim 2 sene önce

Sevgili editör arkdaşım çok araştırma yapma gereği duymamış. Özellikle emin olduğum Çek Korunası üzerinden yazayım. Asgari ücret yaklaşık 15 bin Koruna. Alım gücü açısından bakarsak da örneğin bir kg domates 70 koruna. Yani turist olarak gidip onu almak istediğinizde cebinizden yaklaşık 25 lira çıkacak. Alım gücünüzün bu kadar zayıf olduğu ülkelerde bir rakamın solundaki sıfırlara bakarak paranızın değerinden bahsedemezsiniz. Lira oralarda sadece “sıfır”a karşı değerlidir. Aynı hata Japon Yeni üzerinden de yapılıyor. 1 Yen birim olarak onlara göre bir kuruş gibidir. 1 Yen yani 1 Japon kuruşu şu an 0,075 TL. 100 Yen yani 1 Japon lirası 7.50 TL.

Anonim 2 sene önce

O saydığın paralar içinde Tayland Bahtı dışında türk lirası perişan olmuş durumda. 5 yıllık grafiklerini incele bir zahmet. Paradaki sıfırlar alım gücünü etkilemez, genel itibarını etkiler sadece.