Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen İlk 10 Website

Ana Sayfa Genel Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen İlk 10 Website
  Alexa verilerine göre Ülkemizde ilk 10 website sıralaması aslında sizi çok şaşırtmayacak.Hepimizin kullandığı , hatta can sıkıntısından girdiğimiz google , youtube ve facebook tabiki sıralamanın içinde ama sürpriz isimler listede dikkat çekiyor.Hadi bakalım şu sıralamaya :

1. Google.com.tr

Tabiki Google Reis veya halk içinde tabir edilen google amca’da diyebiliriz.Zirveyi kimseye kaptırmayan Google , öyleki Dünya sıralamasındada birinci sırada .

2. Youtube.com

Dakikada milyonlarca video ve müzik yüklenen youtube listede ikinci sırada , aslında son yıllarda büyük bir çıkış yakalasada google amcayı geçebilmiş değil ama bizim tahminimize göre önümüzdeki yıllarda youtube zirveyi alacak gibi duruyor.Her dakika youtuber’lerin türediği , milyonlarca lira kazanan ünlü şirketlerin olduğu alanda , video editleyen insanların oturduğu yerde milyonlarca dolar kazandığı bu sitede , her gün yüzbinlerce account’un açıldığı videoların yüklendiği platformda daha ne olabilirki.

3. Google.com

Listede google.com 3. sırada ama genelde ülkemizde tr domain kullanıldığı için google.com’un üçüncü sırada olması çok normal , öyleki esas domain olan google.com dünyada birinci sırada.

4. Sabah.com.tr

Türkiye’de en çok satan gazeteler arasında yer alan Sabah , online ortamdada kendini kanıtlamış.Listemizde 4. sırayı alan Sabah.com.tr , sıralamadaki diğer isimlere bakacak olursak , büyük bir başarı yakalamış durumda.

5. Onedio.com

6. Facebook.com

7. Haber7.com

8. Ensonhaber.com

9. Sahibinden.com

10. Hürriyet.com.tr

İşte ülkemizde girilen ilk on websiteleri bu şekildeydi.Listenin devamını merak ediyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir