• Ana Sayfa
  • Güncel Haberler
  • Türkiye’nin En Büyük İş İlanları Sitesi Kariyer.net 50 Bin Üyenin Kişisel Verilerinin Çalındığını Duyurdu!

Türkiye’nin en büyük iş ilanları sitelerinden biri olan kariyer.net, 50 bin üyenin kişisel verilerinin çalındığını duyurdu.

Türkiye’nin En Büyük İş İlanları Sitesi Kariyer.net 50 Bin Üyenin Kişisel Verilerinin Çalındığını Duyurdu!

Türkiye'nin En Büyük İş İlanları Sitesi Kariyer.net 50 Bin Üyenin Kişisel Verilerinin Çalındığını Duyurdu

Türkiye’nin önde gelen online iş ve işçi bulma platformlarından olan kariyer.net, 50 bin üyenin kişisel verilerinin çalındığını duyurdu. 10.08.2020 tarihinde gerçekleşen bu veri ihlaline ilişkin açıklama, kariyer.net tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na yapıldı. 50 bin kişiye ait olduğu tespit edilen bu veri ihlalinde kariyer.net kullanıcılarının e-mail adresi, kullanıcı şifresi, doğum tarihi, telefon numarası gibi bilgilerinin çalındığı belirtildi.

Bu veri ihlalini kamuoyuna açıklayan Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun yaptığı tam açıklama şu şekilde: “Bilindiği üzere, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun ‘Veri güvenliğine ilişkin yükümlülükler’ başlıklı 12’nci maddesinin (5) numaralı fıkrası ‘İşlenen kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesi hâlinde, veri sorumlusu bu durumu en kısa sürede ilgilisine ve kurula bildirir.

Kurul, gerekmesi hâlinde bu durumu, kendi internet sitesinde ya da uygun göreceği başka bir yöntemle ilan edebilir.’ hükmünü amirdir.

kariyernet kisisel verilerin calindigini duyurdu


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!