Twitter 280 Karakter Oluyor!

Ana Sayfa Haber Twitter 280 Karakter Oluyor!
Ebru Taş   Twitter 280 karakter oluyor!

Twitter tweetlerin 280 karakter olacağını resmi olarak duyuruldu. Twitter kullancıları bilir bir ara 140 karakterin artacağı konusunda söylentiler bulunuyordu. 140 karakter birçoğumuza yetmiyor, ya da yazmak istediğimiz tweeti kısaltarak, keserek, alt alta tweet atarak yazıyorduk. 140 karakter dünyadaki 140 kuş türünü belirtiyor diye biliniyordu.

Şuan da 280 karakter test ediliyor. Dil farklılıkları nedeni ile özellikle Türkçe dilinde sıkıntı yaşanabiliyordu. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için Jack Dorsey ve Biz Stone tarafından 280 karakter olduğu hakkında tweetler atıldı.

Biz Stone Twitter
Biz stone
Jack Dorsey Twitter
Jack Dorsey

Karakter sayısının yükselmesi yapılan araştırmalar ve dillerin yapısına göre alınan verilerden dolayı yükseltildiği belirtilmiştir. Örneğin Japonca ve Çince’de tweet atarken zorlanıldığı söylenmektedir. Bu da İngilizce gibi bir dille eş değer değildir.

Twitter’ın 280 karakter olmasından memnun kalanlar kadar gereksiz olduğunu düşünenler de olacaktır. 280 karakter olsa dahi siz eskisi gibi tweet atmaya devam edebilirsiniz. 🙂

Eğer 280 karakter twit atmak istiyorsanız denemeden önce şuan bu da mümkün. TweetDeck adlı siteye giriş yaparak, ayarları yaptıktan sonra 280 karakterde yeni tweet atabilirsiniz.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir