Çoğu kimsenin herhangi bir nedenden dolayı dondurmak istediği Twitter hesabı, çoğu zaman doğru şekilde dondurulmuyor ve halen profiller açık bir şekilde kayıtlı-kayıtsız kişilerce görülebiliyor. Biz de bu yazımızda en basit ve en kesin yöntemler ile işi pek de uzatmadan Twitter Dondurma 2019 için yeni yöntemleri ele alacağız. Hazırsanız en basit ve kesin yöntemi göstermeye başlayalım.

Twitter Hesap Dondurma

İLGİLİ HABER

instagram Kapatma

Not: Bu yazımızda kısa süreli olarak “Twitter hesabımı nasıl dondurabilirim?” sorusuna cevap vereceğiz. Diğer yöntem olan hesabı deaktive etmek ise 30 gün süreli olarak hesabınızın dondurulması ve ardından herhangi bir giriş yapılmaması durumunda feshedilmesi var. Fakat biz burada, sizin tarafınızdan belirlenecek tarihi baz alarak ve 30 gün içerisinde dönebileceğiniz var sayımına dayanarak yöntemi sunacağız.

Eğer, hesabınızın gözükmesini istemiyor ve dolayısı ile e-posta ve diğer bilgilerinizin kimse ile paylaşılmasını istemiyorsanız; bunun için Twitter hesabını dondurmanıza gerek yok. Bunun için hesap yönetimi kısmında, kullanıcı adı, mail adresi ve diğer değişikliği yapabilir, yeniden tanımlayabilirsiniz. Başka ve kesin sebeplerden dolayı dondurmak istiyorsanız;

1.Adım: İnternet servis sağlayıcınızdan twitter.com adresine giriniz.

2.Adım: Hesap Ayarlarını bulun ve tıklayın. Burada sağ üst kısımda bulunan profil resminizin üstüne tıklayın ve ardından “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına girin.

Twitter Dondurma

3.Adım: Şimdi burada Twitter hesaplar kısmında birçok değişiklik yapabileceğiniz alan gelecek ve hemen alttaki kısımda yer alan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” kısmına tıklayınız.

Twitter Dondurma

4.Adım: Burada son defa değişiklikleri kabul edip etmediğiniz ve kendi isteğinizle hesabı dondurmak isteyip istemediğinizi öğrenmek adına son defa “Hesabımı Kapat” kısmına tıklayarak hesabınızı devre dışı bırakın.

Twitter Dondurma

5.Adım: Son olarak sizden hesap şifrenizi girmeniz istenecektir ve lütfen şifrenizi girerek işlemi tamamlayınız.

Son olarak: Twitter’a girmedikçe ve twit atmadıkça, hesabınız bir daha aktif duruma gelmez ve 30 gün içerisinde zaman aşımında dolayı hesabınız tamamı ile kapatılabilir. Bu yüzden, 30 gün dolmadan donma işlemini tekrar aktifleştirerek daha uzun süreli twitter dondurma yapabilirsiniz. Aksi durumda, tekrar hatırlatmak gerekirse; herhangi bir işlem olmazsa 30 gün sonra hesabınız kapanacaktır!

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!