Twitter, filtre ayarlarına yeni seçenek ekleyerek, gelişmiş filtrelerini kullanıcılarına duyurdu. Twitter’da  artık sizi takip etmeyen hesaplardan gelecek bildirimleri sessize alabilecek ya da yok sayarak rahatsız olmayacaksınız.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Yakın zamanda Twitter’a yeni bir güncelleştirme geldi. Böylece varsayılan profil fotoğrafı, onaylanmış bir e-posta adresi / telefon numarası olmayan hesapları ve de takip etmediğiniz hesapları yok sayabilirsiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için de, Twitter’da web tarayıcı sürümündeki filtreleri ayarlamak için Bildirimlere gidip,  Ayarlar bölümünü tıklayarak tercih ettiğiniz filtrelerin kutularını işaretlemeniz gerekmektedir. iOS ve Android’de ise bu gelişmiş filtreleri düğme simgesinin altındaki bildirimler zaman çizelgesinde bulabilirsiniz.

Sizi takip etmeyen bütün insanları ise kitle halinde takibi bırakmanın henüz bir yolu yok. Twitter ise kitle halinde takibi bırakmanın, insanları istismar etmek demek olduğunu aktardı. Yeni güncelleme kötü söylemleri tamamen engellemeyecektir ama en azından gürültüyü azaltmayı umuyor.

Bu değişikliklerin tümü Twitter’ın kötüye kullanım sorunlarına yardımcı olmak için sunuldu. En son değişikliğin de bu konuda herhangi bir etkisi olup olmadığını yakın zamanda göreceğiz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir