Uber Firma İçi Sorunlarla Boğuşuyor

Ana Sayfa Haber Uber Firma İçi Sorunlarla Boğuşuyor
  Uber’in son dönemde uğraşması gereken zorlu bir süreç var; şirket içinde yaşanan bir taciz olayı. Bu gelişmeler bireysel hak ihlalinin yanı sıra, şirket penceresinden bakıldığında da düzeltmesi zor bir reputasyon ve iç organizasyon akışında sancılı dönemler anlamına da geliyor.

Susan Fowler, eski bir Uber çalışanı mühendis. Blogunda yazdıklarında, müdürünün kendisine cinsel eğilimlerde bulunduğunu, daha üst mecralara ve insan kaynakları yöneticilerine şikayette bulunmasına rağmen hiç bir aksiyon alınmadığını belirtti. Yöneticisinin kendisini düşük performans raporuyla tehdit ettiğini de ekledi.

Yönetim kurulu üyelerinden Arianna Huffington geçtiğimiz perşembe günü demeçte konunun iyice araştırıldığını paylaştı. Bakılmayan, incelenmeyen veya sorgulanmayan bir detay bırakmadan en doğru kararı vermek istediklerini, bu raporun da Mayıs sonuna tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Uber yeni hukuk danışmanlarıyla anlaşıp bu meseleyi en doğru şekilde sonlandırmak istiyor. Bir başka haber kaynağına göre yeni hukuk danışmanı Eric Holder henüz üst düzey insan kaynakları yöneticileriyle konuşma fırsatı bulamadı, önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Fox News’ta yaşanan skandaldan sonra bu tip konular bu büyüklükte şirketler için hayli önem kazandı. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl bir hukuki süreç göreceğiz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir