Maskeler devlet aracılığı ile ePttAVM üzerinden dağıtılmaya başlanmıştı, ancak aşırı derecede yoğunluk olması sebebi ile başvurular e-devlet üzerinden alınmaya başlandı. Ücretsiz e devlet maske başvurusu nasıl yapılır, kaç günde elimize geçer birlikte bakalım.

Bilindiği üzere ePttAVM üzerinden ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirilecekti fakat yoğunluk nedeni ile başvurular e-devlet tarafından alınmaya başlandı. Vatandaşlar ptt maske başvurusu nasıl yapılır diye sorduktan sonra ve ePtt sitesine giriş yaptıktan sonra aşırı yoğunluk oluşmuştu.

Aile bireyleri, Tc kimlik numaralarını, ev adreslerini ve iletişi bilgilerini girdikten sonra sipariş verebiliyor.

E-Devlet üzerinden Ücretsiz Maskeyi Kimler Alabilir?

20 yaş altı ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma kısıtlaması bulunan kişiler dışında tüm vatandaşlar ücretsiz maske başvurusu yapabilir. Kişiler her hafta bir paket içinde bulunan 5 maske alma hakkına sahip olacaktır. Maskeler PTT Kargo aracılığı ile ücretsiz dağıtılacak.

E-Devlet Ücretsiz Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vatandaşlar adres, iletişim bilgileri, TC numarasını, ad soyad gibi bilgileri girdikten sonra başvuru yapılabilmektedir. E devlet maske başvurusu nasıl yapılır diyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak siparişi verebilirsiniz.

E devlet üzerinden ücretsiz maske başvurusu yapmak için tıklayın.

Maskelerin Satışı Yasaklandı!

Alınan yeni bir kararla maskelerin ücretli satışı yasaklandı. Mağazalar, marketler gibi yerler ya müşterilerine maske verecek yada içeriye kişileri almayacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!