Fox Sports, dün Facebook  ile 2017-18 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını canlı yayınlaması için ortaklık kurduğunu açıkladı.

Reklam ucuz duvar kağıdı

21.yüzyıl Fox Inc’nin sahip olduğu spor ağı, Avrupa’nın en üst düzey kulüp futbol turnuvasından bazı maçlar Facebook ve Fox Sports Go’ya özel olacakken diğerleri televizyonda eş zamanlı yayınlanacak açıklamasını yaptı.

Facebook ve Twitter gibi bazı sosyal medya şirketleri, genç izleyicilerin artık gittikçe artan bir şekilde geleneksel kablo hizmetlerini kesen sporu izlemek için internete güvendiklerini ve canlı yayın yapan spor fırsatlarını imzalamaya odaklandıklarını doğruladılar.

Anlaşmaya göre, Fox Sports, ABD’de UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını Facebook sayfalarında Eylül ayında yayınlamaya başlayacak. Anlaşma çerçevesinde grup maçları, dört rauntta 16 maç ve dört çeyrek final karşılaşması canlı olarak verilecek.

Facebook, ayrıca geçtiğimiz ay Major League Baseball ile ligin 20 maçını  bu sezon canlı yayınlamak için bir anlaşma da imzaladı.

Facebook’un Şampiyonlar Ligi maçlarının yayınları Amerika’dan izlenebilecek. Türkiye ve diğer ülkeler yayın hakkına henüz sahip değiller.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir