UEFA, korona virüs salgını nedeni ile önümüzdeki haftanın tüm Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelendiğini doğruladı.

Juventus ile Lyon,  Manchester City ve Real Madrid arasındaki Salı Şampiyonlar Ligi maçları ertelenmişti, ek olarak çarşamba günü oynanacak olan Barselona ve Napoli ile Bayern Münih ve Chelsea arasındaki maçlarda ertelendi.

UEFA Maçları Erteledi

sampiyonlar ligi ertelendi

Manchester United, Ranger ve  Wolves dahil olmak üzere rövanş maçları, perşembe günü Avrupa Ligi maçları oynanmayacak.

UEFA yaptığı açıklamada, kararın ”Covid-19’un Avrupa’da yayılması sebebiyle yaşanan gelişmeler ışığında” alındığını söyledi. Ayrıca yönetim organı, iptallerin ayrıca 17 ve 18 Mart’ta planlanan UEFA Gençlik Ligi maçlarına ve 20 Mart’ta Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi için çeyrek final çekimlerine kadar uzandığını da ekledi.

UEFA BİLDİRİMİ

avrupa ligi maclari iptal

UEFA bildiriminde Covid-19 Avrupa’da yayılması, devletler ve hükümetler tarafından alınan ilgili kararlar nedeniyle, gelecek hafta planlanan tüm UEFA kulüp müsabakaları da ertelendi.

UEFA Şampiyonlar Ligi, 17 ve 18 Mart 2020’de planlanan 16 ikinci maçın son turunu; tüm UEFA Avrupa Ligi, 19 Mart 2020’de planlanan 16 ikinci maçın ikinci turunda; tüm UEFA Gençlik Ligi, 17 ve 18 Mart 2020 tarihlerinde çeyrek final maçları ertelendi.

Bu maçların ne zaman yapılacağına ilişkin kararlar ileri ki bir tarihte bildirilecektir. Ertelemeler sonucunda, 20 Mart’ta yapılması planlanan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi çeyrek final çekilişleri de ertelendi.


Kaynak : https://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-8108563/Coronavirus-UEFA-confirm-Champions-League-Europa-League-games-week-POSTPONED.html?ito=push-notification&ci=10110&si=2228370
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!