Koronavirüs asrın en büyük salgını olarak karşımıza çıktı. 930 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine yol açtı. Sosyal olarak verdiği darbe ise hesaplanamıyor.

Bilindiği üzere tedavi ise şu an için yoktur, tabi diğer yandan ise ülkeler aşı çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Hatta ülkeler tarih vermeye başladı. Buna bir yenisi de Almanya’dan geldi. Paul Ehrlich Enstitüsü, yapılan çalışmalar ve aşının hazır olacağı tarih hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ülkeler Koronavirüs Aşısı için birbir tarih vermeye başladı! Almanya Aşı için tarih verdi!

almanya koronavirus asisi

Almanya’da aşı çalışmalarını yürüten Paul Ehrlich Enstitüsü, korovirüs aşısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ensitüsü’nün yetkilisi olan Klaus Cichutek, aşının 1. ve 2. faz denemelerinin başarıyla tamamlandığını belirtirken aşının hazır olacağı tarihi de verdi.

Klaus Cichutek, yaptığı açıklamada Almanya’nın geliştirdiği Covid-19 aşısıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Cichutek yaptığı açıklamada aşının testlerinin sürdürülmesinde etkinliğinin ve güvenliğinin en önemli faktör olmaya devam edeceğinin altını çizerken aşı onayının 2020 sonunda veya 2021 başında alınacağını belirtti.

Aşıda 3. faz denemelerin çok önemli

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn ise aşıda 3. faz denemelerin çok önemli olduğunu vurguladı. Jens Spahn, Almanya için önemli olanın aşıyı ilk üreten ülke olmak önemli değil, önemli olan en güvenli ve etkin aşıyı bulmak olduğunu belitti.

Spahn, aşı geliştirirken acele etmeyeceklerini, aşı için AB’nin güvenlik protokollerini uyguladıklarını belirtti. Bu arada aşının onay alındıktan sonra 2021 ortalarında kullanıma hazır olacağını belirtti.

Alman yetkililer, koronavirüs aşısında çeşitlilik olmasının aşının işe yaraması için olumlu bir durum olacağını, kendilerinin de nüfus sayısından daha fazla üretim yapacaklarını, çünkü aşı adayının başarılı olup olmayacağının henüz açıklığa kavuşmadığını belirttiler.

Son olarak ise Sağlık Bakanı, Almanya’nın aynı zamanda 26 milyon doz grip aşısı stoğuna sahip olduğunu da belirtti.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!