Naughty Dog tarafından geliştirilen, Uncharted’ın Aralık ayında yaptığı The Lost Legacy duyurusu ilgiyle karşılandı. Ancak oyunun piyasaya sürülmesinin hızlı zamanlamasıyla birlikte, oyunun normal fiyatından daha düşük fiyatla piyasaya sürülmesi, serinin beşinci bölümünün ne kadar önemli olduğunu gündeme getirdi.

Oyunun bazı Uncharted serilerinden daha uzun olacağı bekleniyor. Oyunun yaratıcı direktörü Shaun Escayg, bu oyunun bir Uncharted serisi olduğu, bu yüzden güzel ve güçlü bir hikayeye sahip olduğunu söylüyor.

Escayg, oyunun 15 dakikalık demosu yayınlandıktan sonra, ‘The Uncharted 2:Amon Thieves’ ile tanıdığımız Chloe Frazer ile ‘The Uncharted 4:A Thief’s End’ de tanıdığımız  Nadine Ross’un, Hindistan’da muazzam bir arkeolojik bölgede, bir yandan bölgenin tarihiyle ilgili engin bilgiye sahip olacaklarını, bir yandan da  savaşmak için bir takım oluşturacaklarını belirtti.

Oyunun 22 Ağustos çıkış tarihinden önce, The Lost Legacy’in nasıl bir tür oyun olacağıyla ilgili diğer ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Oyun İlişkiler Üzerine Odaklı

Oyunun tanıtım videosu E3 2017’de gösterildi. Oyunda aksiyon, mücadele, ölümcül platformlar ve bulmacaları çözerek yepyeni bir maceraya atılmak var. Ayrıca oyunda komplolara da yer verildi, eski bir kalıntıya sahip olmak isteyen bir hazine avcısı, ikilinin peşlerinde bir katil haydut ve geniş doruğa getiren bir dizi dar kaçış yer alıyor

Oyun, ayrıca ilişkiler üzerine de odaklı. A Trief’s End’de tanıtılan Chole’nin, Nadine ile ilişkisinin merkezi ise The Lost Legacy olacak.

Escayg, Naughty Dog’un özellikle bu iki karakterin, tamamen yaratıcı potansiyelleri üzerine kurulu bir ilişki yürüteceklerini belirtti.

Başrolde Chole olacak, zorlu karakterimiz Nadine ise Chole ile olan yolculuğunda, Chloe’nin yolunu temizlemeye yardımcı olacak. Genesha’nın Tusk’u, Batı Gats dağının bir yerinde gizlenmiş mistik bir yer arayışının parçası olarak bu iki karakter bir araya geldiler.

Escayg, ayrıca ekibin ‘Uncharted for The Lost Legacy’nin’ en sevdikleri unsurlarını bir araya getirmeye çalıştıklarını söyledi. Yeni bir şey keşfetmek için merak ve macera tutkusunun olması gerekir,  işte The Lost Legacy’de bunların hepsi var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir