Uçaktan Zorla Atılan Adam İle Havayolu Şirketi Uzlaşma Sağladı !

Ana Sayfa Haber Uçaktan Zorla Atılan Adam İle Havayolu Şirketi Uzlaşma Sağladı !
  Bu ayın başlarında havayolu şirketi olan United Airlines ve bir yolcu arasında hiç de hoş olmayan bir durum yaşanmıştı. Yolcular arasında bulunan Doktor David Dao, uçaktan sürüklenerek zorla dışarı atılmış ve olay sosyal medyada gündem konusu olmuştu.

 

[ilgili_haber id=”1774″][/ilgili_haber]

 

ABD Şirketi olan United Airlines ve uçaktan zorla attığı doktor David Dao, maddi tazminat ödenmesi halinde anlaşmaya vardı.

69 yaşındaki doktor David Dao’nun avukatlarının yaptığı açıklamada , Havayolu şirketinin Ceo için ” Olayı düzelteceğini söylemişti ve sözünde durdu. ” belirtildi.

Doktor David Dao, şirketin kabin ekibine yer kalmadığı için rastgele seçilmiş, güvenlik görevlileri tarafından iki dişi kırılmış ve burnu kanatılmıştı. Olay dünya gündemine bomba gibi düşmüş, havayolu şirketine sosyal medyadan büyük tepkiler gelmişti.

Nisan ayının başında olan olayda, şirket Twitter hesabından olaydan sonra hemen ” Olayı düzeltmek için uğraşıyoruz, yolcumuza ulaşmaya çalışıyoruz” demişti.

United Airlines hava yolu şirketi bu olaydan sonra, büyük tepkiler toplamış ve itibarını kaybetmeye kadar olay ilerlemişti.

Olayda tek zarar gören doktor David değildi. Kabin ekibine yer açmak için doktor ile birlikte birkaç yolcu daha uçaktan indirilmişti.

Diğer yolcular içinde bir uzlaşma planı düşünen United Airlines şirketi, 10 bin dolarlık bir tazminat ödemeyi planlıyor.

United Airlines şirketi son zamanlarda bu tür olaylarla gündeme geliyor ve bu tür olaylar sosyal medya aracılığı ile çok hızlı ve çok fazla insana ulaştığı için, şirket hakkındaki düşünceler pekde olumlu değil.

Havayolu şirketi bundan sonra gündeme nasıl gelir bilinmez ancak, neredeyse her ay bu tür olaylar United Airlines şirketinde yaşanıyor.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir