Son dakika haberleri: Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından kar yağışı, yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. İşte detaylar.

Tatil Haberleri Arda Arda Geliyor! Bazı İl ve İlçelerde Eğitime Ara Verildi

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi. İşte detaylar.

AĞRI – HAMUR

Ağrı’nın Hamur ilçesinde ki tüm köy okulları yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Hamur’daki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim gören öğrenciler için 22.12.2021 Çarşamba günü eğitime bir 1 gün ara verilmiştir.”

BİTLİS

Bitlis’te kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim ve öğretime yarın ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkeze bağlı resmi ve özel bütün eğitim kurumlarında, yarın eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.

BARTIN- ULUS’TA OKULLAR TATİL, AMASRA’DA UZAKTAN EĞİTİM

Bartın’ın Ulus ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar, 1 gün süreyle yarın tatil edildi. Amasra’da ise yüz yüze eğitime ara verildi. Amasra Kaymakamlığı uzaktan eğitime devam edileceği, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

KASTAMONU – ŞENPAZAR

Kastamonu’nun Şenpazar ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER