Omicron'da yapılan araştırmalarda en çok rastlanan semptomlar belli oldu. Yapılan incelemeler sonucunda hastaların yüzde 42’sinin hastalığı hafif geçirdiği belirtildi. Koronavirüs'ün Omicron varyantına ilişkin Norveç'te yapılan araştırma, en sık görülen semptomun öksürük olduğunu gösterdi. Öksürüğü burun akıntısı ve burun tıkanıklığı takip etti.

Omicron varyantında öne çıkan ve belirgin olan varyantlar araştırmalar sonucunda belli oldu. En sık görülen semptomlar yapılan incelemeler sonucunda belli oldu ve hastaların yüzde 42’sinin hastalığı hafif geçirdiği belirtildi.

Vaka Sayısı Yüzde 500 Arttı! Peki Omicron'un Semptomları Neler?

Koronavirüs’ün Omicron varyantında en sık görülen semptomun öksürük olduğunu gösterdi. Öksürüğü burun akıntısı ve burun tıkanıklığı takip ediyor.

Öksürük, Burun Akıntısı ve Burun Tıkanıklığı Öne Çıkıyor!

Norveç Kamu Sağlığı Enstitüsü, Omicron varyantına ilişkin bulgularını paylaştı. Araştırmalar sonucu, Omicron varyantı tespit edilenlerin yüzde 83’ünde öksürük, yüzde 78’inde burun akıntısı ya da burun tıkanıklığı tespit edilirken, yüzde 74’ünde ise halsizlik görüldü.

Hastaların yüzde 72’sinde boğaz ağrısı, yüzde 68’inde baş ağrısı, yüzde 54’ünde ateş, yüzde 23’ünde tat kaybı ve yüzde 12’sinde koku kaybı tespit edildi.

Yapılan incelemeler neticesinde hastaların yüzde 42’sinin hastalığı hafif geçirdiği ve hiçbirinin hastaneye kaldırılmadığı da belirtildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER