Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bugün mavi kategoriye eklenen ilimiz olmadı. Tüm illerimizde aşılanma oranını artırmadan toplumsal bağışıklık elde edemeyiz. Bir an evvel aşınızı olun.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

BAKAN KOCA BİR AN EVVEL AŞINIZI OLUN AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bugün mavi kategoriye eklenen ilimiz olmadı. Tüm illerimizde aşılanma oranını artırmadan toplumsal bağışıklık elde edemeyiz. Bir an evvel aşınızı olun.

Sinop’ta ‘Delta Plus’ alarmı! 37 kişi karantinada

Edinilen bilgiye göre, tatil için otobüsle Sinop’un Gerze ilçesine gelen ailenin küçük çocuğu rahatsızlandı. Hastaneye götürülen çocuğun koronavirüs testinde Delta Plus varyantına rastlandı. Bunun üzerine çocuk gözetim altına alınırken, aynı otobüsle ilçeye gelen şoför ve muavin de dahil olmak üzere toplam 37 kişi evlerinde karantina altına alındı.

Bakan Koca, koronavirüsün Delta Plus varyantına ilişkin son yaptığı açıklamasında 3 ilde 3 farklı kişide görüldüğünü duyurmuştu. Koca, 3 ilden birinin İstanbul olduğunu açıklarken, diğer iki ilin ise isimlerini vermemişti.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Son dakika: Bakan Koca açıkladı! Son 10 günde 8 milyon dozdan fazla aşı yapıldı

Son dakika açıklamasında bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama sayısıyla ilgili durumu paylaştı. Bakan Koca “Son 10 günde yapılan aşı sayısı 8 milyon dozu geçti.” dedi. Son dakika haberi… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de gerçekleşen aşılama sayısıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu.

Bakan Koca: Aşılamada yeni uygulamalar olacak

Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları şu şekilde: “Bildiğiniz gibi aşı sayılarını il bazında anlık olarak ve her gün her bir ilimizin aşılanma oranını da yüzde olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Bazı illerimiz aşı programına tam da istediğimiz ivmede yaklaşıyor. Aşılamada istediğimiz ivmeyi henüz ulaşmamış illerimiz için yeni uygulamalarımız olacak. Gerekirse tüm vatandaşlarımızı bulundukları yerde aşı hizmetiyle buluşturacağız.

Yeni varyantlardan mutasyonlardan haberler gelmeye devam edecek. Bu konunun gündeminizde yer almasına müsaade etmeyin. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyor ve vatandaşımızı en kısa sürede bilgilendirerek tedbirler alıyoruz. Bugün gündem salgın değil, en yüksek aşılanma oranıdır.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

“3. dozu istedikleri aşıdan olabilirler”

Hastalığı geçirmiş vatandaşlarımızın aşı olması süresinin 3 ay olarak belirlendiğini geçen hafta ifade etmiştim. Hastalığı zaten geçirmiş olarak kişiler de hatırlatma aşısının yeterli olacağı değerlendirilmiştir.

3. doz aşıda ise inaktif aşı olan 50 yaşından büyük vatandaşlarımızı ve sağlık çalışanlarımız 3. doz aşılarını istedikleri aşı türüyle olabilirler. Bakanlığımız Dışişleri Bakanlığı ile tüm ülkelerle görüşerek karşılıklı sertifika anlaşmaları yapmaktadır.

Aşı türünden bağımsız olarak sertifikalar karşılıklı olarak tanınmaktadır. Hastalığı geçirmiş olan ve tek doz aşı yaptıran vatandaşlarımız da aşı sertifikalarını e-nabız ve HES uygulamalarından oluşturabilirler.

Vatandaşlarımız hastalığı geçirmiş olsalar da iki doz aşı yaptırarak da aşı sertifikasını oluşturabilirler. Halihazırda dijital aşı sertifikası konusunda en öndeki birkaç ülkeden biriyiz. Gelişmiş ülkelerin birçoğunda aşı yazılı kağıtlarda tutulmaktayken ülkemizde uygulama anında tüm dijital platformlarımızda kayıt altına alınmaktadır. Bu konuda lider ülkelerden biriyiz. Dijital sağlık altyapımız salgın boyunca işimizi çok kolaylaştırdığı gibi aşı konusunda da en önemli güvencelerimizden biridir.”

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

“Delta Plus, 3 farklı ilde olmak üzere 3 kişide görüldü

İllerden biri İstanbul. Ankara’da yok. Bu kişiler aşılı değiller. Genel durumları ise iyi. Ağır geçirmiyorlar, ayakta takip ediliyorlar. Delta varyantında ise vaka sayısı giderek artıyor, 284’lere kadar çıktı. Vakaların görüldüğü il sayısı da 30’u buldu.”

“HERKESİN ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMASI GEREKİYOR”

Salgının son bulmasının, aşılama ve toplumsal bağışıklığın sağlanmasıyla mümkün olacağını herkesin bildiğini belirten Koca, “En az yüzde 70 oranında aşılanmanın gerekliliğini de biliyoruz. O nedenle bütün illerimizi harekete geçirerek, illerde yaşayan vatandaşlarımız, vali başkanlığında dahil olmak üzere bütün teşkilatımızın aşıda nerede olduğunu görüyor olması gerekiyor.

Diğer illerle kıyaslayarak herkesin bu dönemde üzerine düşeni yapması gerekiyor.” diye konuştu.

Bazı illerde aşılanan nüfusun düşük olduğunu, bunun sebebinin aşı ulaştırılamaması veya sağlık kuruluşlarına gelenlere aşı yapılmamasından kaynaklanmadığını vurgulayan Koca, “Bunu ilgili kuruluşlarımız da sağlık birimlerimiz de bilerek, görerek mobil ekip sayılarını artırıp gerektiğinde vatandaşımızın ayağına giderek aşıyı yapıyor olmalı.

Ne zamana kadar? Bayramda bir hareketlilik olacağını biliyoruz, bayram öncesi en az aşılanması gereken 18 yaş üzeri vatandaşımızın yüzde 70’ine erişebilir olup aşılayalım istiyoruz.” dedi.

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! İşte Detayları

Bakan Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Henüz 24 saat dolmadan, 1 milyon kişinin daha ilk veya yeni doz aşısı yapıldı. Türkiye, bulaşıcı Covid-19 hastalığına karşı bağışıklık kazanma konusunda kararlı” ifadelerini kullandı.

Henüz 24 saat dolmadan, 1 MİLYON KİŞİNİN DAHA ilk veya yeni doz aşısı yapıldı. Türkiye, bulaşıcı Covid-19 hastalığına karşı bağışıklık kazanma konusunda kararlı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

“BU GÜVENİ BÜYÜTELİM”

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı bir sonraki paylaşımda ise “İlk vaka görüldüğünde tüm ülke endişeye kapıldı. Şu an, bulaşıcı hastalıktan kişisel olarak korunmak ve toplumsal bağışıklığı sağlamak için 36 milyon kişi aşısının en az 1 dozunu yaptırmış durumda. 1 vaka tehlike demekti. 36 milyon güvendir. Bu güveni büyütelim.” ifadelerini kullandı.

İLK VAKA

Görüldüğünde tüm ülke endişeye kapıldı. Şu an, bulaşıcı hastalıktan kişisel olarak korunmak ve toplumsal bağışıklığı sağlamak için 36 Milyon kişi aşısının en az 1 dozunu yaptırmış durumda. 1 vaka tehlike demekti. 36 MİLYON güvendir. Bu güveni büyütelim.

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! İşte Detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “48 havalimanından 38’inde yurt dışından gelen vatandaşlarımıza birinci veya ikinci doz aşı hizmeti sunuyoruz. 4 ilimizdeki kara sınır kapılarında şu an aşı hizmeti var. İki sınır kapımız ve 2 havalimanında aşı pazartesi başlıyor. Sayılar artacak.” ifadelerini kullandı.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nca uygulanan koronavirüs aşılamasında 4 Temmuz itibarıyla toplam uygulanan aşı sayısı 52 milyon 543 bin 391, 1. doz uygulanan kişi sayısı 35 milyon 854 bin 667, 2. doz uygulana kişi sayısı 15 milyon 642 bin 681 oldu.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

BAKAN KOCA Sonuca yakın tek çözüm, aşı!

Bakan Koca, ”Covid-19, Covid-Sıfıra nasıl iner? Sonuca yakın tek çözüm, aşı! Saat 24’e kadar 1 Milyon 171 Bin 305 doz aşı uygulandı. Sağlıklı, endişesiz günlere bir gün daha yaklaştık! ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA 1 MİLYONUNCU DOZ AŞI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Koca, Bugünkü 1 Milyonuncu doz aşı, Kuşadası Devlet Hastanesinde yapıldı. Makbule Handan Hanımın aşısını sorumlu hekim Yusuf Kuyucu’nun gözetiminde, sağlık personelimiz Utku Karaçay uyguladı. Aşı olmakla en iyisini yaptınız Makbule Hanım. Çevrenizden aşı olmayan varsa bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! Sabah randevu, gün içinde aşı?

Sağlık Bakanı Koca, ”Bugün 50 Milyon doz aşıyı geçtik. En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla: 18 yaş ve üzeri nüfusumuzun %57 kadarı aşılanmış durumda. Bayrama kadar hedefimiz %70. Aşı ihmale gelmez. Aşımızı yaptırmaya öncelik tanıyalım.

AİLE HEKİMLİKLERİMİZ, pandemiye karşı baştan beri büyük bir mücadele veriyor. Aşı uygulamasında da ön sıralardalar. Hedefimiz, hizmet verdikleri ailelerde aşısız kimsenin kalmaması. Bakanlığımız, aile hekimliklerimizin başarılarını, toplumumuz adına karşılıksız bırakmayacak.

Sabah randevu, gün içinde aşı? Yanlış okumadınız. Bugün bekliyoruz.”  ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Delta varyantı vaka sayısı 224’e, görülen il sayısı da 16 ilden 26 ile çıktı

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Delta varyantı vaka sayısı 224’e, görülen il sayısı da 16 ilden 26 ile çıktı.

Bakan Koca müjdeyi verdi: Tren ve otobüs garlarında aşılama başladı

Bakan Koca yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Tren ve otobüs garlarında oluşturduğumuz merkezlerde aşı hizmeti başladı. İlk uygulama Ankara’da. Aşı olmak isteyenlerin kolunu sıyırması yeterli.”

EN ÇOK VE EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre her 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası Osmaniye, Adıyaman, Hatay, Adana ve Edirne’de görüldü. Ağrı, Eskişehir, Kütahya, Bitlis ve Rize ise 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

AŞI VURGUSU

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İnsidans haritamızın güncel şekli, illerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteriyor. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım” ifadelerine yer verdi.

19-25 HAZİRAN İLLERE GÖRE VAKA HARİTASI

BAKAN KOCA AŞI AÇIKLAMASI

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Aşı yaptırmak üzere, dün saat 24’e kadar sağlık kurumlarımıza 997 BİN kişi geldi, 997 bin doz aşı yapıldı. Zaman kaybetmeden aşı olmanın önemini bilseler, şu an aşılarını erteleyenler, aşı yaptıranlara teşekkür eder. Bekleyip risk almayalım. Randevumuzu alıp, aşımızı olalım.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

BAKAN KOCA 19 İLİ AÇIKLADI

Aşı sırası gelip, en az 1 doz aşı yaptıranların oranı yükseliyor. Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolu dün olduğu gibi bugün de aşıdır. Sağlığınız için siz de kolları sıvayın.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! 10 Milyon Ölüm

Bakan Koca, ”Bugün küresel ölçekte en az 3,9 milyon insan covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti ancak, doğrulanmamış vakalar ve sağlık hizmetine erişimin kısıtlanması gibi dolaylı nedenlerle, 10 milyonun üzerinde ölümde covid-19 ve onun yıkıcı etkisi olduğu değerlendiriliyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! İşte Detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen toplantıda milletvekillerini ve MKYK üyelerini bilgilendirdi.

Bakan Koca, sağlık politikaları, 1 Temmuz itibarıyla başlayacak normalleşme süreci, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini duyurduğu Faz-3 aşamasına geçilen TURKOVAC aşısına ilişkin çalışmalar hakkında milletvekillerine ve MKYK üyelerine bilgi verdi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık 3 buçuk saat sürerken, toplantının ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.”

134 KİŞİDE DELTA VARYANTI GÖRÜLDÜ”

Bakan Koca, Delta varyantının Türkiye’de 134 kişide görüldüğünü de açıkladı.

Bakan Koca’dan ‘aşı’ çağrısı

Türkiye’de koronavirüse karşı yürütülen aşılama çalışması aralıksız sürüyor. Aşı tedarikinin sağlanması, yeni meslek ve yaş gruplarının da aşılama programında dahil edilmesiyle günlük uygulanan koronavirüs aşısında rekor kırılıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre; saat 10.15 itibarı ile birinci doz aşı sayısı 29 milyon 292 bin 644, ikinci doz aşı 14 milyon 602 bin 926 oldu. Böylece toplam uygulanan doz miktarı, 43 milyon 895 bin 570 olarak kayıtlara geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından aşı çağrısı yaptı. Bakan Koca, “Aşı olanların kendine güveni artar. Aşımızı hemen yaptıralım” ifadesini kullandı.

Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indi. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin.” dedi.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Çin ve Almanya’yı geride bıraktık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından Türkiye’de yürütülen aşılama çalışmalarındaki hıza değinerek Çin ve Almanya’nın 14-20 Haziran arasında geride bırakıldığını açıkladı. Bakan Koca’nın paylaşımı şu şekilde: “Aşılama hızında en iyi performans Türkiye’nin. 14-20 Haziran arasında, Türkiye, Çin ve Almanya’yı geride bırakarak, aşılama hızında en yüksek performansı gösteren ülke oldu. Her gün, aşı programındaki her 100 kişiden ortalama 1,45’inin aşısı yapıldı.”

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Son Dakika: Bakan Koca geçen haftanın aşı raporunu paylaştı

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Geçen Haftanın Aşı Raporu: 14 Haziran saat 00.00’dan 20 Haziran 23.59’a kadar 7 milyon 776 bin 326 doz aşı yapıldı.” ifadelerini kullandı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

AŞILARIN TÜRKİYE’DE ORTAK ÜRETİMİ KONULARINI ÖNEMSİYORUZ”

Koronavirüs pandemisinin, küresel düzeyde iş birliğinin önemini bir kez daha gösterdiğini, ülkeler arası ilişkiler için büyük bir sınama olduğunu vurgulayan Bakan Koca, “Şimdi bu iş birliğimizi bir adım ileri götürmek istiyor, sizi ve firmanızı aşı üretimi konusunda Türkiye’de yatırım yapmaya davet ediyorum.

SİNOVAC’TAN AÇIKLAMA

Sinovac şirketi yetkilileri ise, üretim ve dağıtım kapasitesini nasıl yerelleştirebilecekleri konusunda görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: “Sinovac’ın isteği yalnızca Türkiye’de yerel bir üretim kapasitesinin oluşturulması ve tesislerin kurulması için yatırım yapmak değil, buna ek olarak aynı zamanda yeni ortaya çıkan varyantların ve suşların takip edilmesi, incelenebilmesi için virüsün takip çalışmalarına da destek sağlamak istiyor.

Bu yüzden de Türk bilim insanlarıyla iş birliği kapasitemizi daha da geliştirmek dileğindeyiz. Özellikle yerel bir üretim tesisinin kurulması için faaliyetlerimizi hızlandıracağız. Bu konuda size taahhüt verebiliriz. Aynı zamanda daha fazla Sinovac aşısının da Türkiye’ye teslim edilmesini istiyoruz ki daha fazla insan Sinovac aşısını kullanabilsin ki pandeminin sonuna biraz daha yaklaşabilelim. Bir teknik ekip oluşturacağız ve Türkiye’ye göndereceğiz.”

Son dakika! 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye’ye ulaştı

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Çinli Sinovac firması tarafından üretilen Coronavac aşısının yeni sevkiyatı tamamlandı. Gece saatlerinde THY kargo uçağı ile Çin’den yola çıkan 5 milyon doz aşı, sabah saat 06.00’da İstanbul’a ulaştı.

TÜRKİYE’YE GELİYORLAR

İlgili teknik ekibin pazartesi günü Türkiye’de olacağı, en kısa sürede yatırım kararı alınması ve imzaların atılması bekleniyor.

Son dakika! Bakan Koca duyurdu: Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi. 30 yaş üstü gençler yarından itibaren randevu alabilir.” ifadelerini kullandı.

Aşı randevularında, yaş sınırı 30’a indi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Aşı randevularında yaş sınırı 30’a indi. 30 yaş üstü gençler yarından itibaren randevu alabilir.” ifadelerini kullandı. Koca, “Aşıyı erteleyen büyükler de gençlerin arasına karışabilirler” dedi.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

BAKAN KOCA 40 Milyon 300 bini aştık

Yer: İstanbul Bayrampaşa Devlet Hastanesi. Saat: 15.45. Dr. Gülşah Hanım çok mutlu. 40 Milyonuncu aşıyı o yaptı. Yani, yapmıştı. Çünkü şu an 40 Milyon 300 bini aştık.

Son Dakika! Bakan Koca duyurdu: Dünkü en iyi performans, Türkiye’nin

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Dünkü en iyi performans, Türkiye’nin. Dün, her 1 milyon kişide günlük aşılama sayısına göre, dünyadaki en yüksek aşılama sayısına ulaştık. 47 bin kişilik aşı ordumuzdan bugün daha da iyi bir sonuç bekleyin.” ifadelerini kullandı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Son dakika! Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 55,20, Ankara’da 94,87, İzmir’de 32,04 oldu.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Bilecik, Karaman, Malatya, Kastamonu ve Isparta. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Aşı ile bitecek.” dedi.

35 YAŞ ÜSTÜNE AŞILAMA BAŞLIYOR

Yarın itibarıyla 35 yaş üzeri vatandaşlarımız içinde aşı randevularını açıyoruz. Bugün itibarıyla ilk doz yaklaşık 23 milyon, ikinci doz 14 milyon olmak üzere toplamda uyguladığımız aşı dozu 37 milyonu buldu.

Bu yaz salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz olacak. Hepimiz sevdiklerimizle arasındaki mesafeden kurtulacağız. Normalleşmede kontrolü kaybettiğimiz zaman varlığının vaka tablolarına yansıyacağını biliyoruz. Vaka sayılarımız düşüyor ancak 80 binden fazla vaka sayımız olduğunu göz ardı edemeyiz.

Bu yaz da tedbiri elden bırakmayalım. Sosyal alanlarımızın tamamının aşı ile güvenli hale geleceği ana kadar riskli ortamlardan uzak duralım. Son sozüm, lütfen en kısa sürede aşınızı olun.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Bakan Koca “ellerine sağlık” notuyla paylaştı: Unutulmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı ekibinden bir kişinin paylaşımına yanıt olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde; “Bu kız bugün 224 kişiye aşı yaptı.” Aşı ekibinden bir arkadaşımız dün böyle bir tweet atmış. Ardından, şu duygusunu paylaşmış: “Son günlerde o kadar çok aşı yaptım ki, dışarı çıkınca herkesin yüzü tanıdık geliyor.” Aşı yapan ellerinize sağlık. Bu fedakârlıklar unutulmayacak.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde yer alan anlık verilere göre, saat 11.00 itibariyle uygulanan aşı miktarı 36 milyon 196 bin 8 oldu

BAKAN KOCA 1 MİLYON DOZ

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca paylaşımında, “1 milyon doz aşı hedefine az önce ulaştık. Bir milyonuncu aşının yeri Ankara, aşı olan arkadaşımız 48 yaşında. Hatice kardeşim, günün kahramanı olduğunun farkında mısın?” ifadelerini kullandı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

Son Dakika: Bakan Koca’dan SGK ÇALIŞANLARINA MÜJDE

Bakan Koca yaptığı açıklamada “İşçi ve memurların tamamı için yarın yeni bir gün başlıyor. SGK’ya kayıtlı tüm çalışanlar… Yarın ilk işimiz aşı randevusu almak olsun!” ifadelerini kullandı.

AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYIN…

BAKAN KOCA DUYURMUŞTU

Bakan Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada pazartesi gününden itibaren 40 yaş üstünün aşılanmaya başlayacağını duyurmuştu.

AŞILAMADA SON DURUM

14 Haziran itibarıyla toplam uygulanan aşı sayısı 33 milyon 813 bin 626, 1. doz uygulanan kişi sayısı 20 milyon 106 bin 208, 2. doz uygulanan kişi sayısı 13 milyon 707 bin 418 oldu.

Son Dakika! Bakan Koca: Aşıda 40 yaşa kadar indik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamaya ilişkin yeni bir gelişmeyi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. “AŞIDA 40 YAŞA KADAR İNDİK” Bakan Koca paylaşımında “Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca, bu ay içerisinde aşılamanın 20 yaşa kadar inebileceğini dile getirirken, BioNTech aşısının tedarikinin planlandığı gibi gittiğini, bugün itibariyle ise 3,5 milyon doz Sinovac aşısının Türkiye’ye gelmesini beklediklerini ifade etti. Koca 2 metre mesafeyi koruyanların maskeyi çıkarabileceğini söyledi.

Türkiye’de aşılama hız kazandı! Bakan Koca açıkladı: 450 bin kişinin aşı randevusu var

Koronavirüs salgınına karşı aşılama Türkiye’de hız kazanırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları aşı olmaları karşısında teşvik ederken bilgilendirmelerde de bulunuyor. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,” Bugün en az 450.000 kişinin önemli bir randevusu var.” dedi.

DÜN 597 BİN DOZ AŞI YAPILDI

Bakan Koca’nın ifadesine bakıldığında Türkiye’de aşılamanın hız kazandığı ifade edilebilir. Öte yandan Türkiye’de 11 Haziran Cuma gününde 597 bin 647 doz aşı yapıldı. 

BİONTECH VE SİNOVAC AŞILARI GELİYOR

Ayrıca Bakan Koca, Sabah Gazetesine aşı tedarikine ilişkin olarak,” Bu ay için planlanan 30 milyon doz BioNTech aşısının yaklaşık yarısı teslim edildi, tedarik süreci planlandığı gibi ilerliyor. Bugün itibarıyla 3.5 milyon doz Sinovac aşısının da Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz. Çin’den izni çıkan aşının yeni partisinin toplamda 14.5 milyon doza ulaşması öngörülüyor. Bu sayede, Sinovac aşısı olmayı bekleyenlerin taleplerinin karşılanması hedefleniyor.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Bakan Koca duyurdu! Kargo çalışanlarıyla kuryeler de aşılama programına dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısına dahil edilen gruplarla ilgili sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. Bakan Koca, “Kargo çalışanlarıyla kuryelerin aşılarına da yarın başlıyoruz. Artık iyice hızlandık.” açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanı Koca’dan BioNTech açıklaması: İsraf olur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklama ile aşının önemine bir kez daha dikkat çekerek uyarıda bulundu. Bakan Koca, “Her BioNTech aşı flakonunda 6 kişilik, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 saat içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın.” dedi.

Son Dakika: Bakan Koca duyurdu! Aşılama programına taksi ve dolmuş esnafı da dahil edildi

Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye’de aşılma hız kesmeden devam ederken aşılama programında bir grup daha dahil oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafı da aşı programımıza dahil oluyor. Yarından itibaren aşılarını olabilirler.” ifadelerini kullandı.

Son dakika! Bakan Koca duyurdu: Aşılamaya üç grup daha dahil edildi

Saglik Bakani Koca'dan Aciklama son dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarından itibaren 3 yeni meslek grubunun daha aşılama takvimine dahil edileceğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin.”

BERBER VE KUAFÖRLER DE AŞILANACAK

Bakan Koca, bir sonraki tweetinde de “Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin.” dedi.

AVUKATLAR DA AŞI PROGRAMINA DAHİL EDİLDİ

Bakan Koca son paylaşımında da “Yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar aşı programına dahil oluyor. Yarından itibaren tüm avukatlarımız aşı olabilirler. Bu güce güvenin.” dedi.

Aşılamada yeni gelişme! Sağlık Bakanı Koca duyurdu: Pazartesi başlıyor

bakan koca dan son dakika açiklamasi

Koronavirüs aşılaması Türkiye’de hız kesmeden devam ediyor. Pandemiyle mücadele en önemli silah olarak gösterilen aşıyla ilgili son gelişmeleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünkü Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıkladı.

PAZARTESİ BAŞLIYOR

Bakan Koca, “İlki sırası gelen vatandaşlarımızın gecikmeden aşılarını olmalarıdır. Bu, toplumsal bağışıklığı en kısa sürede kazanmamız için ilk şart. İster yaş ister meslek grubu sebebiyle sıranız gelmiş olsun, lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun. 45 yaşının üzerindeki vatandaşlarımız da aşılanmaya başlıyor. Gelecek pazartesi günü ise 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak.” diye konuştu.

Bakan Koca: Aşı programımızda bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kovid-19 aşı programında bir grubun daha aşılanmasına başlanacağını açıkladı. Bakan Koca, “Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin.” ifadelerini kullandı.

3 BÜYÜKŞEHİRDE SON DURUM

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 63,93, Ankara’da 99,50, İzmir’de 41,23 oldu.

EN ÇOK VE EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre Bolu, Kars, Gümüşhane, Kütahya ve Ankara 100 bin kişide en çok, Hatay, Osmaniye, Adana, Edirne ve Mersin ise en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu. İllerin 29 Mayıs-4 Haziran haftasındaki her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayıları, en yüksekten en aza doğru şöyle sıralandı:

“Isparta (96,98), Erzurum (93,16), Kayseri (92,26), Tokat (91,34), Kastamonu (91,15), Eskişehir (88,5), Ağrı (85,3), Rize (85,18), Sivas (84,76),

Zonguldak (83,61), Bartın (81,11), Yozgat (80,65), Malatya (77,68), Bitlis (76,05), Karaman (74,93), Erzincan (74,9), Afyon (73,55), Kırıkkale (72,47),

Çorum (69,88), Kırşehir (69,33), Çankırı (69,1), Ordu (68,39), Niğde (67,56), Muş (66,66), İstanbul (63,93), Kocaeli (63,42), Düzce (63,36), Konya (63,15), Balıkesir (59,25), Sakarya (59,09), Ardahan (57,0), Uşak (54,95), Giresun (54,74), Elazığ (54,38),

Denizli (53,83), Diyarbakır (53,33), Burdur (53,2), Van (52,81), Batman (52,04), Trabzon (51,38), Gaziantep (51,26), Bursa (50,85), Kırklareli (50,51), Siirt (50,28), Karabük (50,0), Tekirdağ (49,57), Samsun (49,4), Hakkari (47,4), Aksaray (47,27),

Manisa (45,62), Nevşehir (44,93), Kilis (44,78), Çanakkale (43,67), Amasya (41,45), İzmir (41,23), Bayburt (40,89), Muğla (39,76), Mardin (38,59),

Sinop (38,34), Yalova (37,5), Artvin (35,93), Şanlıurfa (35,75), Bingöl (34,22), Antalya (31,9), Tunceli (31,63), Kahramanmaraş (24,94), Şırnak (24,16), Adıyaman (23,59), Iğdır (22,18), Aydın (18,87)”

VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Gümüşhane, Bilecik, Bayburt, Kocaeli ve Kırklareli. Vaka sayılarında düşüş devam edecek aşı ile bağışıklık kazanacağız. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı.

Bakan Fahrettin Koca Duyurdu! İşte Detayları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin.” dedi.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 91 kişi hayatını kaybetti, 5 bin 647 kişide yeni vaka tespit edildi.

Türkiye’de son 24 saatte 204 bin 827 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 386 kişinin testi pozitif çıktı, 96 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için kolları sıvıyoruz” ifadelerini kullanarak koronavirüs aşılarıyla ilgili güzel haberi duyurdu. Bakan Koca, “Yapılan araştırmalar, Bakanlığımızca uygulanmakta olan Covid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” dedi.

“AŞILAR HASTANEYE YATIŞ ORANINI VE ÖLÜM ORANINI AZALTIYOR”

Bakan Koca’nın, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için kolları sıvıyoruz” notuyla paylaştığı videoda “Yapılan araştırmalar, Bakanlığımızca uygulanmakta olan Covid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” dedi.

Türkiye’de 4 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı. Koronavirüs nedeniyle 94 kişi hayatını kaybetti, 6 bin 169 kişide yeni vaka tespit edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de 30 milyon doz aşı yapıldığını belirterek “Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu” ifadelerini kullandı.

“Bugün itibariyle 30 milyon doz aşı yapıldı. Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor. Yarın bugünden daha güzel olacak. Bu güce güvenin.”

BAKAN KOCA 30 MİLYON DOZ AŞI YAPILDI

HERKESE KORONA TESTI

Sağlık Bakanı Koca: “Bugün itibarıyla 30 milyon doz aşı yapıldı. Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu.”

FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI! PAZARTESİ’NDEN İTİBAREN BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerimiz aşı olabilecekler. Aşı ile bağışıklık kazanacak ve salgını gündemimizden çıkaracağız. Bu güce güvenin.”

BAKAN KOCA İLLERİN DURUMUNU PAYLAŞTI!

Bakan Koca, ‘‘İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor. Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Erzurum, Tunceli, Kastamonu, Samsun ve Kocaeli. Olumlu seyir sürüyor. Bu güce güvenin.

“TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIK OLUŞTUKTAN SONRA MASKE ZORUNLULUĞU KALDIRILABİLİR”

Maske Takmayanlara 3 Gun Sokaga Cikma Yasagi

Bazı Bilim Kurulu üyelerinin maske takmanın bırakılabileceği tarih olarak ekim ayını işaret etmesine ilişkin değerlendirmesi sorulan Koca, maskenin bırakılması için toplumsal bağışıklığın sağlanması gerektiğini belirtti.

Toplumun en az yüzde 60’ı aşılandığında toplumsal bağışıklığın oluşacağını bildiklerini ifade eden Koca, “Yaygın aşılama yapmadıkça maske takılmamasını önermeyeceğiz. Toplumsal bağışıklık oluştuktan sonra aşı olanların maske takma zorunluluğu söz konusu olmayabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

“ŞİMDİ 2 METREYİ KORUYABİLMENİZ HALİNDE MASKE TAKMANIZ GEREKMEZ”

Erken dönemde bütün aşıların bulaşıcılığı önlediğinden emin olmadıklarına dikkati çeken Koca, şunları söyledi: “BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, BioNTech aşısı için yüzde 90 üzerinde bulaşıcılığı önlediğini söylemişti ama diğer aşılarla ilgili emin değiliz.

Yüzde 60-70 aşılama bitmedikçe kişisel tedbirlerin maskeyle devre dışı kalmasını önermiyoruz. Bu eylül sonrası devreye girer. Aşılamayı sağlayarak bu dönemde okulların, üniversiteler dahil olmak üzere normal hayata dönecek şekilde açılmasını hedefliyoruz.

Birçok kişi de maske takmaya devam edecek. Bu durum, tamamen kişisel bir tercihle söz konusu olacak. Toplumsal bağışıklığın olduğu dönemde maskeyi daha çok enfeksiyonu olanların takması gerektiğini önemsiyoruz. Şimdi 2 metre mesafeyi koruyabilmeniz halinde maske takmanız gerekmez. Bunun nasıl bulaştığını biliyoruz. Herkesin bu çerçevede kişisel tedbirini alması gerekir.

“YERLİ AŞIDA SONA YAKLAŞILIYOR

Şu an Faz-1 çalışması süren 3 yerli aşının olduğunu, Faz-2 aşamasına gelmek üzere olan 1 aşının da sonuçlarının değerlendirildiğini aktaran Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: “Faz-3 için olması gereken doz üretimi tamamlandı.

Stabilizasyon dediğimiz iki haftalık süresi var. Eğer stabilizasyonda sorun çıkmazsa iki hafta sonra Faz-3 safhasına başlamış olacağız. Asgari iki yerde üretimi erken dönemde başlatmak istiyoruz. Eylül ayında ilk aşımız kullanılabilir olsun istiyoruz. Nazal aşı çalışılıyor, protein üretimi tamamlandı. Burada özellikle verimliliği artırmak önemliydi, bu başarıldı. Hayvan çalışması da devam edecek. Hayvan çalışması yeni versiyonla yapılacağı için 1,5 aylık zaman dilimi var.””

TAKVİM İŞLERSE HAZİRAN SONU AŞILAMADA 20 YAŞA KANAR İNERİZ”

Koca, sözleşmelere göre aşılar geldiği takdirde erken dönemde normal hayata dönülebileceğini dile getirdi. Bakan Koca, “Uğur Hoca ile görüşmemizde 12 milyon ihracat izni aldığını söyledi.

‘Bu haftadan itibaren gelecek hafta sonuna kadar bu 12 milyon aşıyı peyderpey gönderiyoruz’ dediler. Uğur Hoca’nın söylediği şekilde eğer 30 milyon aşı gelir, takvim işlerse haziran sonu 20 yaşa kadar ineriz.” ifadelerini kullandı.”

Aşılama oranına ilişkin soru üzerine Koca, “Oran giderek yükseliyor. Dünyadan farklı olarak 2 hatta 3 aşı ile tercih hakkı vererek konforlu bir aşı dönemi hazırladık. Almanya veya Fransa’da 3 tane aşıyı tercih etme durumunuz yok. Eylülde yerli aşı devreye girdiğinde biz zaten herkesi aşılamış olacağız. O dönemde yerli aşı daha çok hatırlatıcı doz olarak devreye girecek. Vatandaşımızın bir kısmı yerli aşıyı bekliyor. Yerli aşıyı tercih edenlere normal aşı olarak yerli aşıyı sunacağız. Eylül için bunu planlıyoruz.” dedi.

Bakan Koca, BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin’in ile aşı kampanyasına destek için haziran ayında Türkiye’ye gelebileceğini, gelecek hafta bu konunun netleşeceğini sözlerine ekledi.

Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Sonbaharda aşı olanların maske takma zorunluluğu kalkabilir

Yuzunde Maske varken Korona

Son dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sonbaharda aşı olanların maske takma zorunluluğunun kaldırılabileceğini söyledi. Koca ayrıca maskenin bırakılması için toplumsal bağışıklığın sağlanması gerektiğini belirtti.

BAKAN KOCA: HASTALIKLARA YAKALANMAYI GÖZE ALMAYIN

Bakan Koca, ”Sigara, puro, pipo, nargile gibi tütün ürünlerinin dumanıyla, muhtemelen sizden uzak olan hastalıkların nedenlerini hazırlarsınız. Üstelik bile bile. Kısa bir “keyif” uğruna ağır hastalıklara yakalanmayı göze almayın. 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü sağlık için karar günü olsun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA KOLLARI SIVIYORUZ

normalleşecek iller bakan koca

Koca, Twitter hesabında, Kovid-19 aşılama kampanyası için hazırlanan kamu spotuna bir kez daha yer verdi. Bakan Koca’nın “İş hayatımızın normalleşmesi için kolları sıvıyoruz” mesajıyla paylaştığı kamu spotunda şu ifadeler kullanıldı:

“İşleri tekrar yoluna koymak için kolları sıvıyoruz. Bakanlığımızca uygulanmakta olan Kovid-19 aşıları, standart kalite, güvenlilik ve etkinlik çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Aşıların yüksek koruma sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Tedbirler ve aşıyla Kovid-19’u aşıyoruz. Sağlığımız için kolları sıvıyoruz.”

ENGELLİLERE AŞI BAŞLIYOR

40 yas ustu avukatlara koronavirus asi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanmaya başlandığını duyurdu. Bakan Koca, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Aşı programımıza öncelikli bir grubu daha dahil ettik. Tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. Bu güce güvenin” dedi.

50 YAŞ VE ÜZERİ 1 HAZİRAN’DA

Yeni gelen BioNTech aşılarıyla 1 Haziran sonrası 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına da başlanacak. Bakan Koca, önceki gün Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada bu müjdeyi vatandaşla paylaştı.

Bakan Koca’dan dikkat çeken paylaşım: Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin yeni bir paylaşımda daha bulundu. Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Hayatımızın yeniden normalleşmesi için kolları sıvıyoruz” ifadesini kullandı.

Bakan Koca, paylaşımında bir videoya da yer verdi. #kollarısıvıyoruz hashtag’li paylaşımda yer alan videoda ise koronavirüse ilişkin “Eski normallerimize yeniden dönmek için kolları sıvıyoruz. koronavirrüs aşısının ikinci dozunu olduktan sonra bağışıklığın gelişmesi genellikle birkaç hafta sürer.

Ayrıca aşı uygulanan kişi korunuyor olsa bile dışarıdan virüsü alması durumunda başkasına bulaştırabilir. Toplumsal bağışıklık oluşana kadar maske, mesafe ve temizlik tedbirlerini uygulamaya devam etmek gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Son Dakika! Bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanması başlıyor

40 yas ustu avukatlara koronavirus asi

Son dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin koca, bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanması sürecinin başladığını duyurdu.

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak” ifadelerini kullanmıştı. 1 Haziran itibariyle 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanmaya başlayacağı müjdesini veren Bakan Koca, bugün de öncelikli bir grup için daha aşı randevularının açıldığını belirtti.

“TAM BAĞIMLI ORTA DÜZEY VE AĞIR ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ AŞILANACAK

“Twitter hesabından paylaşım yapan Koca’nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Aşı programımızda öncelikli bir grubu daha aşılamaya başlıyoruz. Bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. Bu güce güvenin.”

Bakan Koca’dan Açıklamalar! İşte Detayları

son dakika bakan koca aşi (1)

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Koca’nın açıklamalarından satır başları: Normalleşme döneminde kısıtlamaların giderek azalacağı ancak bireysel tedbirlerin öne çıkacağı ve yaygın aşılama ile güçlendirilmiş bir uygulama hedefliyoruz.

1 Haziran’dan itibaren aşılama programımız hızlanmış olacak. Bu kapsamda 1 Haziran’dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlanacaktır. Salgının en can yakıcı olduğu günlerde ülkemiz tüm aşı adaylarını titizlikle inceleyerek Faz 3 çalışmalarının ülkemizde de yürütülmesi için gayret göstermiştir.

Çalışması ülkemizde tamamlanan aşı adaylarından biri olan inaktif aşıyı ülkemize getirmek üzere 100 milyon doz aşı için anlaşmayı yapmıştık. Yaklaşık 30 milyon doz aşıyı da teslim alıp uyguladık. Aşı tedarikinin en sıkıntılı olduğu günlerde dünyanın en hızlı aşı kampanyalarından birini yürüttük. Aşı tedarikinde son iki ayda bir yavaşlama olsa da bunun Haziran ayı ile birlikte hızlanacağını belirtmiştik.

Aşı üretmeyen ülkeler içinde en çok aşıyı en kısa sürede temin eden bir program yürüttük. Çok yakında önemli bir miktar daha aşı ülkemize ulaşmış olacak. Buradan Çin makamlarına gösterdikleri destek ve anlayış için teşekkür ediyorum. Tüm girişimlere rağmen aramızdaki anlaşma ve iyi ilişkilerin devamı için karşılıklı büyük gayretler gösterdik. Aşıların etkinlikleri ve yan etkileri daha iyi anlaşıldıkça aşı çeşitliliğini ve yeni teknolojilerle üretilmiş aşıları da ülkemizde kullanıma almaya devam ediyoruz.

“HAFTA BAŞINDA 5 MİLYON DOZ BİONTECH DAHA GELECEK”

İlk geliştirilen Kovid-19 aşısı olan Biontech aşısını da ülkemizde de yürütülen faz 3 klinik çalışmalarının başından beri takip ediyoruz. Gurur verici bir başarıya imza atan bilim insanlarımız Uğur Şahin ve Özlem Türeci ile sürecin başından beri irtibat halindeyiz.

Üretim kapasitesi ile ilgili gelişmeler ile birlikte daha önce 27 Aralık 2020’de 30 milyon doz olarak imzaladığımız anlaşmayı geçtiğimiz günlerde 120 milyon doza çıkardık. Haziran ayında 30 milyon doz teslim edilecek olan aşıların ilk bölümü bugün ülkemize ulaştı. Önümüzdeki hafta başında yaklaşık 5 milyon doza yakın aşı daha ülkemize ulaşacak. Destek ve gayretleri için bir kez daha Uğur hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum.

“RUS AŞISI İÇİN İMZALAR ATILDI”

Bunlara ek olarak etkinliğini ve başarısını ispat etmiş bir aşı olan Sputnik V aşısını da temin için geliştirildiği günden beri devredeyiz. 50 milyon doz Sputnik aşısının da anlaşmasını imzalamış bulunuyoruz. Bu anlaşmaya verdikleri destekler için de Rus makamlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Böylece nüfusumuzun 3 katını aşan 270 milyon doz aşıyı imza altına almış olduk.

YERLİ AŞIDA FAZ-3 ÇALIŞMALARI

Ayrıca yerli aşımızla ilgili de son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Faz çalışmaları devam eden üç aşı adayımızdan biri insan deneylerinin son safhası olan Faz 3 aşamasına gelmiştir. En kısa sürede Faz 3 aşılamaları başlayacaktır.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığımızın liderliğinde yürütülen çalışmalar başarıyla sonuca yaklaşmıştır. Kendi geliştirdiğimiz aşımızın kullanımının da yaklaştığı müjdesini vermek isterim.

Tüm dünyada çok sıkı koşullarda aşı temini ile ilgili büyük zorluklar yaşanırken ülkemizin menfaatlerini ve vatandaşlarımızın sağlığını önceleyerek önemli miktarda aşıyı temin etmiş bulunuyoruz.

Aşı tedariki yavaşladığında sizi ne kadar açık bilgilendirmişsek bugün de bu güzel haberleri aynı açıklıkta takdirlerinize sunuyorum. Her olumlu gelişmeyi eleştirmeye devam edenler elbette olacaktır ve bu saygı çerçevesinde kaldıkça haklarıdır da. Kıymetli vatandaşlarım, mevcut gelişmeler ve normalleşme ile ilgili yeni planlarımızla bu yaz salgının yıkıcı etkisinden Ülkemizin kurtulacağı açıkça görünür hale gelmiştir.

Yeni dozları Türkiye’ye ulaştı

Koronavirus Onlemlerine Gerek Kalmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye ile Pfizer/BioNTech arasında toplam 120 milyon doz aşı için anlaşma yapıldığını duyurmuştu. Pfizer/BioNtech aşılarının yeni dozları Türkiye’ye geldi.

AŞILAMADA SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre Türkiye’de yapılan toplam koronavirüs aşısı sayısı 28.313.119, ikinci doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 12.108.089’a yükseldi.

Son dakika! Bakan Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 7 günlük her 100 bin kişide görülen Kovid-19 güncel vaka sayılarını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 123,88, Ankara’da 123,02, İzmir’de 72,75 oldu.

EN ÇOK VAKA SAYISI GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre, 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller Gümüşhane, Erzurum, Bolu, Kütahya ve Kars oldu. VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER Haftalık verilere göre, her 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası Osmaniye, Hatay, Adana, Aydın ve Mersin’de görüldü.

Salgın ne zaman sona erecek? Bakan Koca yaz aylarını işaret etti

Turizm Bakani Duyurdu

Gösterilen sabrın meyvesini vermeye devam ettiğini kaydeden Bakan Koca, “Bugün de 9.000 vaka sayısının altına indik. Düşüşü sürekli kılacak olan bizleriz. Bu güce güvenin.” dedi. Bakan Koca ayrıca, “100 milyon doz Sinovac, 120 milyon doz BionTech ve 50 milyon doz Sputnik aşıları için anlaşmamız var. 270 milyon doz nüfusumuzun 3 katından fazla aşı. Bu güce güvenin” ifadelerini kullandı.

SALGININ YIKICI ETKİSİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bakan Koca, yaptığı açıklamada salgının etkisinin ne zaman sona ereceğiyle ilgili de tarih verdi. Koca, şunları belirtti: “Yeterli aşıya erişim için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sırası gelen vatandaşlarımızın aşı olması halinde bu yaz salgının yıkıcı etkisi sona erecek. Sırası gelen vatandaşımız aşısını olmalı. Bu güce güvenin.”

Bakan Koca’dan dikkat çeken sözler: Bu iş bitmiştir, sorun çözülmüştür

HERKESE KORONA TESTI

Koronavirüse karşı aşılama süreci devam ederken, son günlerde tüm Türkiye’yi ilgilendiren gelişmeler yaşandı. Özellikle Çinli Sinovac şirketinden gelecek aşılarla ilgili tedarik sorunu yaşanmasından sonra süreç sekteye uğrarken, son günlerde ise BioNTech’ten gelecek olan aşılar tekrar umut oldu.

BAKAN KOCA VE UĞUR ŞAHİN BİRLİKTE DUYURDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimi gün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrasında BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin’le kameralar karşısına geçmişti. Bakan Koca, BioNTech’le 120 milyon dozluk anlaşma imzalandığını ve bu imzaların atılmasında Şahin’in katkıları olduğunu belirtti.

Uğur Şahin de, “Türkiye’ye haziran ayının sonuna kadar 30 milyon doz getirmek istiyoruz. Temmuz, ağustos ve eylül ayında tamamıyla 120 milyon dozu tamamlamak istiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

“BU İŞ BİTMİŞTİR”

BioNTech’ten gelecek olan aşılarla birlikte aşılama sürecinin hız kazanması beklenirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan peş peşe dikkat çeken açıklamalar geldi. Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan’a konuşan Bakan Koca, Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu BioNTech firmasından gelecek olan 120 milyon doz aşıyla birlikte aşı sorununun çözüleceğini belirterek “Bu iş bitmiştir, sorun çözülmüştür” dedi. Bakan Koca ayrıca haziran ayında 20 yaş üstü vatandaşların aşılanacağının haberini de ilk kez verirken, süreçle birlikte yasaklamaların ise azaltılacağını belirtti.

Son dakika haberine göre Türkiye ile BioNTech, 60 milyon doz için anlaşma sağladı.

Türkiye, Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısından 30 milyon dozu opsiyonlu olmak üzere 90 milyon doz daha satın almak anlaşma imzaladı.

BAKAN KOCA İLLERİ TEK TEK AÇIKLADI

normalleşecek iller bakan koca

Bakan Koca, ”Bugün aşı kampanyasında yeni bir aşamaya geçiyoruz. Yaş sınırlaması olmaksızın tüm ilköğretim öğretmenlerimizi aşı programına almıştık. Şimdi ise 40 yaş üzerindeki tüm branş öğretmenlerimizi aşılamaya başlıyoruz.

Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz.” açıklamalarında bulundu.

Bakan Koca’dan Açıklamalar! Çin’den 10 Milyon Doz Aşı Gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Sinovac aşısıyla ilgili “Bu hafta Çin’den önemli oranda sevkiyat bekliyoruz” dedi.

Bakan Koca’dan Açıklamalar! Aşı programında yeni gruba geçiyoruz

Bakan Koca, “Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi. Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

VİRÜSÜN NE ZAMAN SALDIRACAĞI BELLİ OLMAZ

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaşımlar yapıyor. Bakan Koca, ”Sınırlarımızı koruyalım. Virüsün ne zaman saldıracağı belli olmaz.” açıklamalarında bulundu.

Bakan Koca,” Örnek Olsun

Bakan Koca, ”Ağrı Adıyaman’a, Batman Samsun’a, Bingöl Ordu’ya, Bitlis Balıkesir’e, Diyarbakır İstanbul’a, Mardin Trabzon’a, Van İzmir’e, Siirt Rize’ye, Hakkâri Sinop’a, Şanlıurfa Konya’ya, Şırnak Zonguldak’a, Uşak Tokat’a, Iğdır Giresun’a… örnek olsun! Riski tüm illerde düşürelim.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca açıkladı, ”Son hafta 100.000 nüfusta vaka görünme oranı en çok artan illerimiz: Sinop, Kilis, Samsun, Amasya ve Edirne. En çok azalan illerimiz: Ordu, Bolu, Trabzon, Nevşehir ve Karaman. Birlikte tedbirlere uyarak tüm illerimizi mavi kategoriye sokalım.” ifadelerini kullandı.

GEÇEN HAFTAYA GÖRE 100 BİNDE VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER

GEÇEN HAFTAYA GÖRE 100 BİNDE VAKA SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER

Sağlık Bakanlığı, 7 Mart koronavirüs verilerini paylaştı. Açıklanan tabloya göre, son 24 saatte 129 bin 299 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 187 kişinin testi pozitif çıktı, 65 kişi hayatını kaybetti.

Ağır hasta sayısı 1261 oldu, 7 bin 785 kişinin koronavirüs tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 623 bin 924’e yükseldi.

7 Mart korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Bakan Koca’dan Açıklamalar! Tüm Türkiye’yi Üzdü

Bakan Koca, ”Bir kadının, sokakta, çocuğunun gözü önünde ağır şiddete maruz kaldığı haberi, tüm Türkiye’yi üzdü. Samsun’daki olayda 112 Acil Ekibimiz, 21.11’de gelen çağrı üzerine 21.16’da hastaya, 21.20’de hastaneye ulaştı. Şu an Eğitim Araştırma Hastanesinde olan hastanın hayati sorunu yok.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart vaka haritasını sosyal medya hesabından paylaştı.

81 ilin 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sıralamasında zirvede mutasyonun tartışıldığı;

Karadeniz’in önemli illerinden Samsun yer aldı.

İstanbul, yüz binde 111,57 vaka sayısına çıkarak kritik eşiği aştı.

Marmara’da en çok vaka Edirne’de görülürken, Karadeniz illerinden Sinop’taki artış da dikkat çekti.

Batı illeri arasında mavi renk koduna sahip tek il Uşak’ta düşüşün sürmesi de haritadaki önemli ayrıntılar içinde kendine yer buldu.

6 MART KORONAVİRÜS TABLOSU

Koronavirüs salgınında bugün Türkiye’de 11 bin 770 yeni vaka tespit edildi. 64 kişi hayatını kaybetti.

SON DAKİKA: Bakan Koca il il vaka haritasını paylaştı! İşte 27 Şubat-5 Mart vaka haritası

bilim kurulu toplanti kararlari

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin vaka sayılarının yer aldığı haftalık haritayı paylaştı. Bakan Koca, “Kontrollü normalleşme için illerimizin 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir. Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme kontrollü gerçekleşmeli.” dedi.

Bakan Koca, ”Tüm gün dışarıda kalma kısıtlaması yok:) Yavaş yavaş evin yolunu tutsak? ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, ”Zor günlere dönüş yolunu kapatalım: Dışarı çıkıyorsak, maske takalım. Mutlu Cumartesi! Hata yaparsak, bir hafta on gün sonra üzülürüz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’dan Açıklamalar!

bilim kurulu toplanti kararlari

Son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısıtlamasız ilk cumartesi için art arda mesajlar yayınladı. Vali Yerlikaya, “Kısıtlamasız ilk Cumartesi sabahımızda, açık ve kapalı alanlardaki uyarılarımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” derken, Bakan Koca, “Beklediğimiz Cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı.” ifadelerini kullandı.

Son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kısıtlamasız ilk cumartesi için art arda mesajlar yayınladı. Vali Yerlikaya, “Kısıtlamasız ilk Cumartesi sabahımızda, açık ve kapalı alanlardaki uyarılarımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” derken, Bakan Koca, “Beklediğimiz Cumartesilerin ilki! Devamı, kıymetini bilmemize bağlı.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya şunları söyledi: Günaydın sevgili İstanbullular. Salgın ile mücadelede 1 yılı geride bıraktık. Bu sürede gördük ki, virüs yorulmak bilmiyor. Düğün bilmiyor, cenaze bilmiyor, bayram demiyor, tatil demiyor. Bir gün bile izin yapmıyor.

Virüs dirençli, İstanbul’umuz da bu mücadelede kararlı ve dirençli. Öyle olmaya da devam edecek. 1 Mart’tan itibaren kontrollü normalleşme dönemine geçtik. İstanbul’umuz şu anda yüksek riskli iller kategorisinde ve turuncu. Biz buna razı olamayız.

Bizim hedefimiz mavi kategori. Sevgili hemşehrilerim, değişmez kural açık ve kapalı havada maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymaktan geçiyor. Böylece hem ailemizi, hem kendimizi, hem geleceğimizi, hem de şehrimizi koruruz.

DAHA DÜN UYARMIŞTI

Bakan Koca, dün İstanbul’un sağlık yöneticileriyle koronavirüs salgınının durumunu değerlendirdi. Toplantı sonrası Koca, Twitter hesabından toplantıya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “İstanbul’da sağlık yöneticilerimizle bir araya gelerek salgının seyrini değerlendirdik. Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor. İstanbul normalleşmenin örnek şehri olmalı. Bunu başaracak kararlılıktayız.”

AKIN ETTİLER

Normalleşme adımları kapsamında koronavirüs tedbirlerinde düzenlemeye gidilmiş, kafe ve restoranlar yüzde 50 kapasiteyle müşteri almaya başlamıştı. Bugün ise hem tedbirlerdeki esnemenin hem de yazı aratmayan güzel havanın etkisiyle vatandaşlar İstiklal Caddesine akın etti.

BAKAN KOCA: GÜCE GÜVENİN

Bakan Koca, ””Yapımı tamamlanan 702 yataklı Seyrantepe Şehir Hastanemizin hazırlıklarını yerinde inceledik. Mart ayı içinde hasta kabulüne başlıyoruz. Yakında açılışını yapacağız. Güçlü Sağlık altyapımız en büyük güvencemiz. Bu güce güvenin.

İstanbul’da sağlık yöneticilerimizle bir araya gelerek salgının seyrini değerlendirdik. Polikliniklerimizde hasta artışı olduğu görülüyor. İstanbul normalleşmenin örnek şehri olmalı. Bunu başaracak kararlılıktayız.” ifadelerini kullandı.

5 MART KORONAVİRÜS TABLOSU

Bakan Koca’dan Flaş Açıklamalar! Dünya Birincisi Oldu

Sağlık Bakanı Koca, ”Emek veren tüm bakanlık personelimize teşekkür ederim. Emeklerinin kıymeti tescillenmiş oldu.” açıklamalarında bulundu.

4 Mart 2021 Koronavirüs

Türkiye günlük koronavirüs tablosu, “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı. Buna göre, son 24 saatte 137 bin 885 Covid-19 testi yapıldı, 11 bin 322 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 68 kişi yaşamını yitirdi.

Hasta sayısı 685 oldu. Son 24 saatte 7 bin 873 kişinin Covid-19 tedavisi ya da karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 601 bin 137’ye yükseldi.

Test sayısı 33 milyon 716 bin 746’ya ulaştı. Vaka sayısı 2 milyon 746 bin 158, vefat sayısı 28 bin 839, ağır hasta sayısı bin 220 oldu.

Bakan Koca duyurdu: 5 il için kritik koronavirüs toplantısı

“Konya, Trabzon, Sakarya, Edirne, Adıyaman İl Sağlık Müdürlerimiz ve Valilerimizle çevrimiçi toplantı yaptık. Çok yüksek risk grubunda olan bu illerimizde yerinde alınabilecek önlemleri ve bu illerimizin düşük risk grubuna girebilmesi için yapılması gerekenleri istişare ettik.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu, ”Haritamızın tamamının mavi olması için çalışacağız. Bunu sağlayacak olan en önemli gayretimiz tedbirlere tam uyum” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’dan Flaş Açıklamalar!

Bakan Selçuk, ”Haritamızın tamamının mavi olması için çalışacağız. Bunu sağlayacak olan en önemli gayretimiz tedbirlere tam uyum. Sarı, turuncu ve kırmızı iller de mavi olana kadar tedbirli olmalıyız. Mavi illerimiz de durumlarını korumalı.” açıklamalarında bulundu.

2 MART KORONAVİRÜS TABLOSU

Bakan Koca’dan Flaş Açıklamalar!

Bakan Koca, ”Bilim Kurulumuz, illerin risk kategorilerini belirlemede 100.000 nüfusa düşen haftalık vaka sayısı ile birlikte yapılan PCR testlerinin pozitiflik oranı, yoğun bakım doluluk oranı ve entübe hasta artışını dikkate aldı. Kademeli normalleşmek elimizde.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarına ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Koca’dan Flaş Açıklamalar! Sağlıkçılar milletimizin hizmetinde

Bir video paylaşan Bakan Koca, 112 Acil Sağlık Hizmetine hiç ihtiyaç olmamasını dileyerek sağlık çalışanlarının varlığını bilmenin büyük bir güvence olduğunu ifade etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

28 ŞUBAT KORONAVİRÜS TABLOSU

 

BAKAN KOCA 100 NÜFUSTA AZ OLAN İLLERİ PAYLAŞTI

Bakan Koca, ”Geçen haftaya göre vaka sayısı 100.000 nüfusta en çok azalan illerimiz; Bayburt, Erzincan, Trabzon, Karabük ve Hatay. En çok artış olan illerimiz ise; Ordu, Giresun, Samsun, Tokat ve Bolu. Normalleşmek için daha çok emek vermek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

26 ŞUBAT KORONAVİRÜS TABLOSU

BAKAN KOCA SERT ÇIKTI İŞTE O KONUŞMALAR

Bakan Koca'dan Asi Aciklamasi

Bakan Koca, ”İletişim kanalları iyi niyetli her talep ve tenkite açık. Bilgi edinmek için siyasi kürsülere ihtiyaç yok.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ücretli Aşı İddialarına Belgeli Yanıt Verdi!

Saglik Bakani Fahrettin Koca Ucretli Asi

 

Bakan Koca, ”Durduğumuz yer siyasetin dışında herkesi kuşatacak bir noktadır. 1. Haksız ve asılsız iddialarla ithamda bulunulmuştur. 2. Aşı temini engellenmeye çalışılmıştır. 3. Salgın yönetimi siyasi malzeme haline getirilmeye çalışılmıştır.” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!