Covid-19 mücadele kapsamında aylardır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının kısmen kalkmasıyla vatandaşlar Taksim’e akın etti.

Kısıtlamasız cumartesi! Vatandaşlar Taksim’e akın etti

Vatandaşlar Taksim'e akin etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşme kararlarını açıklamasıyla birlikte korona virüsle mücadele aylardır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması bazı illerde tamamen kalkarken bazı illerde cumartesi günü kalktı. İstanbul’da sadece cumartesi günleri kalkan kısıtlama sonrası vatandaşlar sokaklara döküldü.

Şehrin turistik ve en uğrak yerlerinden olan Taksim Meydanı’na vatandaşlar adeta akın etti. Kısıtlamasız ilk cumartesinde havanın da güzel olmasını fırsat bilenler Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nin tadını çıkartırken oluşan kalabalık tedirgin etti.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

  • Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması,
  • Cuma saat 21.00­ ile Cumartesi 05.00 arasında ve
  • Cumartesi saat 21.00 ile Pazartesi 05.00 arasındadır.
  • Cumartesi günleri saat 05.00­ ile 21.00 arasında kısıtlama yoktur.

Genelgenin ayrıntıları için:

Tüm detayları için tıklayın

Kabine Toplantısı’ndan çıkacak olan normalleşme adımlarını beklerken İstanbul’da heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya adresinden bir açıklamaya yaparak normalleşme sürecine yönelik toplantı yaptıklarını duyurdu. Yapılan toplantıya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve sağlık idarecileri katıldı.

Kademeli normallesme sureci

Vali Yerlikaya sosyal medyadan paylaştı! Kademeli normalleşme süreci

 

Vali Yerlikaya, ”İl Sağlık Müdürümüz @drmemisoglu ve sağlık idarecilerimizle #İstanbul ‘umuzdaki kademeli normalleşme sürecimize dair değerlendirmelerde bulunduk. #Hepimiziçinİstanbuliçin #koronavirüs” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER