CrashPlan Alternatifleri –  En İyi Veri Yedekleme Sistemleri 2018

0
145

Bu makalenin amacı, en iyi çevrimiçi veri yedekleme sistemleri veya En İyi CrashPlan Alternatiflerinin vurgulanan özellikleriyle ayrıntılı olarak konuşulmasını sağlamaktır ve bu alternatifler hakkında kullanıcılara bilgi vermektir.

Artık kullanıcılar hatta şirketler verileri bir depolama biriminde tutmaktansa bir veri yedekleme hizmeti kullanmayı daha akıllıca ve güvenli buluyor. İster şirket düzeyinde olsun isterse kullanıcı düzeyinde olsun bazı veri yedekleme sistemleri hayati öneme sahiptir.

Benim düşünceme göre, verilerinizi yedeklemenin en iyi yolu bulut çözümleridir. Ve piyasada bulunan sayısız bulut servisleriyle verilerinizi yedeklemek gittikçe daha da ucuzluyor ve kolaylaşıyor. İyi bir bulut çözümü arayışında olan kullanıcılar için CrashPlan mükemmel bir seçenektir.

Fakat herkes CrashPlan tarafından sunulan pahalı seçenekleri karşılayamayabilir. İşte bu yüzden tüm yedekleme ve bulut ihtiyaçlarınız için bulabileceğiniz en iyi CrashPlan alternatiflerinin bir listesini hazırladık.

Bulut Çözümlerinin Faydaları

Bulut çözümlerinin bizlere sunduğu birçok fayda vardır. Önemli verilerin yedeklenmesi ve ihtiyaç duyulduğu anda herhangi bir yerde erişilebilmesi bu faydalardan yalnızca biridir.

Tüm Verilerinizi Yedekler

Uygun bir bulut çözümü ile önemli verilerinizi kaybetmekten endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Elbette, ilk başta bunu anlamanız zor olabilir, ancak iyi bir yedekleme çözümüne yatırım yapın ve her zaman sisteminizin alt kısmında çalışmasına izin verin.

Verilerinizin güvenli bir yere yedeklendiğinden ve izniniz olmadan erişilemeyeceği konusunda şüpheniz olmasın.

Gelişmiş Güvenlik Sağlar

Kullanıcıların çoğunluğu bulut çözümlerini kullanmaya başladığından beri, güvenlik odağı da arttı. Yeni başlayanlar için, günümüzde bulut çözümlerinin çoğu uçtan uca çalışan 256 bit AES şifreleme sağlıyor.

Güvenlik sizin için önemliyse, bulut çözümleri, önemli ve hassas verilerin yedeklenmesini sağlamak için kullanılabilecek en güvenli yoldur.

En İyi CrashPlan Alternatifleri 2018

veri yedekleme sistemleri

En iyi veri yedekleme hizmetlerini bu makalemizde bulabilirsiniz ve CrashPlan gibi en çok kullanılan veri yedekleme hizmetinin alternatiflerini sıralamaya çalıştığımız makalemize başlayabiliriz.

Cloudberry Backup

CrashPlan’ın ilk alternatifi CloudBerry Backup, yeni kullanıcılar için sade, basit ve işlevsel arayüzü ile dikkat çekiyor.

Verileri sunucuya yükleme işi ve daha sonradan tekrar erişme işlemi son derece basittir. 256bit şifreleme desteği ile de son derece güvenlidir.

Yazılım sadece bir kereye mahsus ödeme talep ediyor.

İşletim sistemlerinin çoğunda herhangi bir sorun olmadan çalışıyor.

En büyük artısı yazılımın sadece bir kerelik ödeme gerektirmesidir, yani aylar sonra abonelik için ödeme yapmanız gerekmeyecektir. Dezavantajı, yazılımın hiçbir depolama alanı bulunmaması ve yazılım için merkezi bir yönetim sisteminin olmamasıdır.

Artıları

Yazılım basit ve kullanımı kolaydır.

Çok sayıda bulut sağlayıcı sunulmaktadır.

İşletim sistemlerinin çoğunda çalışır.

Sadece bir kez ödeme talep ediliyor.

Eksileri

Yönetmek için merkezi bir yazılım yoktur.

Depolama ayrı olarak satın alınmalıdır.

Resmi internet sitesine git.

iDrive

Listede bir sonraki CrashPlan alternatifi iDrive ve hayır, yazılım Apple ile ilgisi yok. iDrive, cazip fiyatlandırma seçenekleri ile dikkat çekiyor. Bir süre test amaçlı kullandık ve son derece memnun kaldık.

iDrive, kullanıcının çok fazla para harcamadan depolama planları ile sınırsız bir cihaz yedeğine sahip olmasını sağlar. IOS ve Android’den de dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz. Bazı ana özellikler aşağıda vurgulanmıştır.

Sosyal medya desteği.

Özel şifreleme.

Sosyal medya içeriklerini yedekleme.

Artıları

Verilerinizi birden çok kaynaktan yedekleyebilir.

Cihaz yedeklemesinde sınır yoktur.

IOS yanı sıra Android için yedekleme sağlar.

Herkes için daha kolay fiyatlandırma seçeneği.

Eksileri

Yazılımın kullanımı biraz zor.

İki faktörlü kimlik doğrulama yok.

Resmi internet sitesine git.

Backblaze

Listemizdeki ClashPlan alternatiflerinden biri de Backblaze’dir.

Backblaze’in en iyi özelliği, ayda sadece 17₺ ile sınırsız depolama ve yedekleme kaynağına sahip olmanız. Cep telefonunuzu kullanarak dosyalara kolayca erişebilirsiniz. Yazılım ek güvenlik için 128-bit AES şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama içerir. Yazılımda ayrıca bant genişliği kısıtlaması yoktur, bu da deneyiminizin olabildiğince sorunsuz olacağı anlamına gelir.

Yazılımın yedekleme konusunda bir sınırı yoktur.

Ucuz bulut çözümü sunar.

Hızlı ve kolay yedekleme için çoklu iş parçacıklı yedeklemeyi destekler.

Bulut çözümlerinin nasıl çalıştığına dair derin bir bilgi gerektirmez.

Backblaze aslında birçoğunuzun ihtiyaç duyabileceğinden daha fazla özelliklere sahip inanılmaz bir bulut çözümüdür. Özellikle geliştiriciler ve profesyonel olan kullanıcılara dair bir çok çözüm ve özellik sunmaktadır.

Artıları

Yazılım herkes için birçok özellik sunuyor.

Bulut çözümü ücreti çok pahalı değil.

Yazılımı birden fazla platformda kullanabilirsiniz.

Sınırsız yedekleme sahip olmak için harika bir alternatif.

Eksileri

Yazılım sadece bir bilgisayarla sınırlıdır.

Şifreleme uçtan uca değil.

Resmi internet sitesine git.

Sonuç

Her ne kadar bulut çözümleri bir süredir piyasada olsa da, pek çok kişi geçerli sebeplerden dolayı bu çözümleri kullanmıyor. İyi olan şey, bulut bilişimin yavaş yavaş daha ucuz hale gelmesidir. Bu nedenle, farkındalık seviyesi de artmakta ve daha çok insan bu çözümleri denemektedir.

Yukarıda aktardığımız liste, piyasadaki en iyi CrashPlan alternatiflerinin bazılarını aktarmaktadır. İster kişisel kullanımınız için olsun, ister küçük, hatta daha büyük işletmeler için kullanacak olun, bu bulut çözümleri, dosyalarınızın güvenliği ve yedeklenmesi söz konusu olduğunda size kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir