En iyi Video Düzenleyici Ücretsiz Programlar 2017

Ana Sayfa Haber Yazılım En iyi Video Düzenleyici Ücretsiz Programlar 2017
  Daha önceki dönemlerde kısa bir film veya belgesel oluşturmak teknik bir uzmanlık gerektiriyordu ve bu tür bir düzenleme ile uğraşacak kişilerin oldukça profesyonel olması gerekiyordu. Fakat artık, bu teknolojilerin başlangıcından günümüze kadar uyarlanan yazılımlar sayesinde, hangi video yapma programı kullanmanız gerektiğini bildiğiniz takdirde, video düzenlemek çok kolay bir iş haline geldi. Piyasada çok fazla sayıda video düzenleme yazılımı, ücretli ya da ücretsiz olarak kullanılabilir durumdadır. Büyük ihtimalle sizin için listeden bir program seçmek ve düzenleme işini tamamlamak zor olacaktır.
Sizler için bu yazıda, en çok kullanılan 14 video düzenleme yazılımlarını açıkladık. Listedeki her video yapma programı kullanmaya değer özelliklerini, destekleyici platformlarını ve fiyatlandırmasını sıraladık.

En İyi Video Yapma Programı 2017

1. AVS Video Editörü (Düzenleyicisi)

video yapma programı

Windows yüklü bilgisayarlarınız için kullanımı kolay, profesyonel kalitede zengin ve hızlı video yapma programı AVS Editörü rahatça önerebiliriz. AVS Editörü Çevrimiçi Medya Teknolojileri tarafından geliştirilmiştir. İçeriğinde çok sayıda efekt, Blu-ray videolar için destek, çoklu dil seçenekleri, Facebook, Flick ve Myspace gibi platformlar aracılığı ile videoları doğrudan paylaşma özellikleri vardır. Bütün bunlar dikkate alındığında VPS Video Editörü Windows için video yapma programı yazılımlardan biridir.

*Desteklendiği Platform: Windows

*Desteklenen Giriş Formatları: AVI, MP4, MKV, FLV, AMV, 3 GP,MPG, DAT,VCD vb..

*Desteklenen Çıkış Formatları: AVI,MP4,WMV, SWF, FLV,MPG vb…

*Fiyat : Bütün AVS kullanılabilir yazılımları 59 dolardır, ancak sınırsız deneme sürümünüz vardır.

*Temel Özellikler: HD Desteği, Tek Sesli Müzik, Dual Müzik

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

2. Adobe Premier Pro

video yapma programı

Adobe Premier Pro çok popülerdir. Windows ve Mac için kullanılabilen zaman çizelgesi temeline dayanan bir video editörüdür. Kullanmaya hazır olduğunuzda, Adobe Premier Pro’nun gerek After Efektleri ve Photoshop ile uyumlu entegrasyonu gerekse en iyi video maskeleme özellikleri ile ayrıca muhteşem geçişlere de sahip mükemmel bir video düzenleme editörü olduğunu göreceksiniz.

*Desteklendiği Platformlar: Windows, Mac ve Bulut

*Desteklenen Format: Hemen bütün popüler video formatları

*Fiyat: Premier Pro’nun resmi sitesinde farklı ödeme planlarında olanlar mevcuttur.

*Temel Özellikler: HD Destekli, Çoklu Müzik Düzenlemesi, storyboard modu, sınırsız ses ve video parçaları, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü ve NDA

İndirmek için tıklayın.

3. Final Cut Pro

video yapma programı

Final Cut Pro, film yapımcılarının Dragon Tattoo veya The Social Network ya da The Girl gibi favori filmlerinden bazılarını düzenlemeye yardımcı video yapma programı olarak kullanılmaktadır. Final Cut Pro Apple Inc. Tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcılar için oldukça etkileyici bir ara yüzü, kullanışlı klavye kısa yolları ve daha pek çok göze çarpan özellikleri vardır. Eğer Mac’inizde video düzenlemek istiyorsanız Final Cut Pro bu cihaz için kullanılabilecek video yapma programıdır.

*Desteklenen Platformlar: Macintosh

*Desteklenen Girdi Formatları: QuickTime ile uyumlu bütün video formları

*Desteklenen Çıktı Formatları: QuickTime ile uyumlu bütün video formları

*Temel Özellikler: HD Desteği, Tahribat yaratmayan düzenleme, Storyboard Modu, 99 video ve 99 müzik parçaları

İndirmek için tıklayın.

4. Sony Vegas Movie Studio

Eğer sistem kaynaklarını tüketmeden etkileyici videolar oluşturmak istiyorsanız Sony Vegas Movie Studio, Windows yüklü PC’ler için en iyi video yapma programı sıralamasında olanlardan en iyilerinden biridir. Sony Vegas Movie Studio aslında Sony Vegas Pro’nun simge durumuna küçültülmüş halidir. Tutkulu profesyoneller için gerçek zamanlı efektler, video stabilizasyonu, metinler, basit geçişler gibi çeşitli ek özellikleri ile ideal sayılabilir. Sony Vegas Movie Studio çok fazla harcama yapmak istemeyen profesyoneller için bütün özellikleri bir araya toplayan tek bir çözüm olarak geliyor.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Desteklenen Girdi Formatları: MP4, AVI, WAV, WMV, QuickTime, MPEG-4 vb.

*Desteklenen Çıktı Formatları: AVI,MP4,MPEG-4, WMV, WAV vb..

İndirmek için tıklayın.

5.Lightworks

video yapma programı

Farklı özelliklerde, farklı video düzenleme yazılımlarından bahsedildi. Fakat Lightworks OSX, Linux ve Microsoft’un hepsi için destek sağlayabilen tek video düzenleyicisidir. Lightworks’ün benzersiz olduğu bazı özellikler arasında arka planda I/O, özel klavye, çoklu kamera düzenlemesi ile video düzenleme deneyimi, çoklu kamera düzenlemesi ile etkili gerçek zamanlı ses efektleri sayılabilir. Bu özellikler listesine ayrıca özel web dışa aktarma, arka planı dışa aktarma, arka planı içe aktarma da eklenebilir.

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

*Desteklenen Platormlar: Windows, Mac ve Linux

*Desteklenen Girdi Formatları: HD özellikli bütün video formatları

*Desteklenen Çıktı Formatları: HD özellikli bütün video formatları

*Fiyat: Lightworks indirme programı ücretsizdir ama aynı zamanda Pro versiyonu da vardır.

*Temel Özellikler: HD destekli, tahribat yapmayan düzenleme, storyboard modu, sınırsız video ve müzik parçaları, Lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü.

6.Sony Vegas Pro

Sony Vegas Pro, Sony Vegas Film Stüdyosunun Büyük Biraderi (BIG BROTHER) olarak da adlandırılabilmektedir. Sony Vegas Pro pek çok üretken özellikler içerir. Söz gelimi güçlü effektler, İOS cihazları uygulamaları ile ilgili kapsamlı destekler, stereoskopik 3D düzenleme, geliştirilmiş ses kontrolü, 4K video için destek, çok parçalı ses ortamı, DVD düzenleyici bunlardan bazılarıdır. Bu düzenleme programı ile tasarımınızda neler yaptığınızı tek bir seçenekle ön izlemede seyredebilirsiniz. Kuşkusuz Sony Vegas Pro, ödeme yapmaya hazır profesyoneller için en iyi düzenleme yazılımıdır.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Destekleyici Girdi Formatları: AVI,MP4, WMV, WMA, OMA, OGG, AAF, AIF vb..

* Destekleyici Çıktı Formatları: MP4,WAV, WMV,MVC, MP3 vb.

*Temel Özellikler: HD destekli, Tahribat yapmayan düzenleme, Sınırsız video ve ses parçaları, lineer zaman ayarlamalı ekran görüntüsü

7.Cinelerra

video yapma programı

Cinelerra Linux kullanıcılarının herhangi bir ön deneme yapmadan, düzenleme yapmasını sağlayan video editörüdür. C++ ile yazılmış olan Cinelerra içerdiği basit UI sayesinde oldukça kolaylaştırılmış güçlü özellikler sunmaktadır. Hemen hemen bütün Linux’larda indirilebilen Cinelerra bahse gireriz ki, çok faydalı olacaktır. UI Cinelerra, editörlerin işini düzgün bir şekilde yapmalarına yardımcı olan üç bölümden oluşur. Timeline, Viewer, Resource Window ve Kompozitör.

*Desteklenen Platformlar: Linux

*Destekleyici Girdi Formatları: HD özellikli hemen hemen bütün video formatları

*Destekleyici Çıktı Formatları: HD özellikli hemen hemen bütün video formatları

* Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

*Temel Özellikler: HD Desteği, Tahribat yapmayan düzenleme, Çoklu parça düzenlemesi, lineer zaman ayarlı görüntü ekranı

8. Pinnacle Studio

video yapma programı

Pinnacle Studio, Windows yazılımlı video düzenleyicilerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı geliştiricide kullanılan tam teşekküllü bir video düzenleyicisinin ölçeklendirilmiş bir sürümüdür. Pek çok etkileyici özellikleri arasında; sürükle ve bırak HD düzenlemesi, 6 parçaya kadar zaman çizelgesine bağlı düzenleme, DVD yazar, başlık ve yer paylaşımı, ücretsiz eğitim, ses ve müzik ekleyebilme, telif ücreti olmayan parçaların toplanması, büyük bir efekt koleksiyonu sayılabilmektedir. Pinnacle Studio, Windows için etkili bir düzenleme yazılımı arayanlara hitap etmektedir.

*Desteklenen Platform: Windows

*Destekleyici Girdi Formatları: AVI,MVC, QuickTime, MKV, HDV vb.

*Destekleyici Çıktı Formatları: DVD.MPEG-4, MP4, QuickTime, MKV, ve bazı cihaz bazlı platformlar

*Temel Özellikler: HD Desteği, Tahribat yapmayan düzenleme, Çoklu parça düzenlemesi, sınırsız video ve müzik parçaları, lineer zaman ayarlı görüntü ekranı

9.Corel Video Studio

Corel Video Studio, popüler grafik paketi CorelDraw ailesinden gelmektedir. 64-bit gücünde Corel Video Studio, video düzenlemeyi herkes için basit bir iş haline getiren harika bir uygulamadır. Son sürümü video düzenlemede değişken hız, yer paylaşımları ve başlıklar oluşturulması için daha kolay yollar, çoklu monitör desteği, DSLR genişletilmiş mod, durdurulabilir animasyon vb. özellikler sunmaktadır.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Destekleyici Girdi Formatları: IPad, DSLR ve Akıllı Telefonlar gibi cihazlar için özelleştirilmiş formatlar da dahil olmak üzere hemen hemen bütün video’ların formatları

*Destekleyici Çıktı Formatları: Popüler cihazlarda dosyaları dışa aktarma yeteneğini de kapsayan hemen hemen bütün video’ların formatı

*Temel Özellikler: HD Desteği, Tahribat yapmayan düzenleme, storyboard modu, 6 video parçası ve 4 müzik parçası, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü

10.İMovie

video yapma programı

İşte İmovie geliyor!! İMovie, Apple Inc.’den Macintosh cihazlar için bir başka popüler ve inanılmaz kullanışlı video düzenleyicisidir. Apple Inc. Ürünü olarak İMovie İOS tabanlı İPhone, İPad veya İPod gibi bir cihaz kullanırken bile video düzenlemesi yapmanıza olanak sağlar. İMovie’nin muazzam sayıda özelliği bulunmaktadır. Sürükle-temelli geçişler, Apple TV’den film izlenmesini sağlayan İMovie Tiyatrosu, klipleri ince ayarlayabilme yeteneği bunlardan bazılarıdır.

*Desteklenen Platform: Macintosh ve İOS

*Destekleyen Girdi Formatları: HD desteği ile uyumlu QuickTime

*Destekleyen Çıktı Formatları: HD desteği ile uyumlu QuickTime

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

*Temel Özellikler: NDE, HD desteği, 2 video parçası ve 4 müzik parçası, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü ve storyboard modu

11.Pitivi

Pitivi, Linux tabanlı cihazlar için sunulan açık kaynaklı bir video düzenleme yazılımıdır. Pitivi, kullanıcı ara yüzünü gördüğünüzde birkaç saniyede favoriniz olacaktır. Pitivi bütün video editörleri için çok fazla özellik sunmaktadır. Bunlardan basit ama etkili video düzenleme yetenekleri, yüzlerce geçiş, çok dilde erişilebilirlik, filtre ve efektler, hassas tabanlı video düzenlemesi dikkat çekici olan özellikleridir.

*Desteklenen Platformlar: Linux

*Destekleyici Formatlar: Hemen hemen bütün modern video formatları

*Fiyat: Ücretsiz

*Temel Özellikler: HD desteği, NDE, Çoklu parça düzenleyicisi, sınırsız video ve ses parçaları, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü

12.CyberLink PowerDirector

CyberLink’ten PowerDirector, video düzenleme için hazırlanmış tüketici odaklı bir yazılımdır. Herhangi bir kullanıcının kullanımına saniyeler içinde alışmasını sağlayan basit bir kullanıcı ara yüzü ile gelmektedir. Profesyonel görünümü, animasyonlar ve slayt gösterileri ile dikkat çekici videolar CyberLink PowerDirector’ün pek çok seçeneği arasındadır. Smartphone uygulamalarında siz yakınında olmadığınız zaman bile bilgisayarınızdan düzenleme yapabilmenizi de sağlamaktadır. DirectorZone’dan daha fazlasını da alabilirsiniz.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Destekleyici Girdi Formatları: FLV, AVI, 3GP,AVI, DAT, MPEG-4, MP4 vb.

*Destekleyici Çıktı Formatları: MVC, MPEG-4,MKV, WMV, QuickTime vb.

*Temel Özellikler: HD Desteği, NDE, 100 müzik ve video parçası, Lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü ve storyboard modu

13.Kdenlive

MLT Framework üzerine kurulu bir düzenleme olan Kdenlive, mantıklı bir açık kaynak video düzenleme yazılımı arayanlar için mükemmel bir çözümdür. Linux, FreeBSD ve Mac OS X için kullanılabilmektedir. Kdenlive video düzenlemede etkileyici ve çarpıcı özellikler sunmaktadır. Kdenlive’in diğer bazı özellikleri arasında tercihinize göre duraklatabilme, özel geçiş efektleri uygulayabilme, çok parçalı düzenleme yapabilme özelliği vb. bulunmaktadır.

*Desteklenen Platformlar: FreeBSD, Mac ve Linux

*Destekleyici Formatlar: MPEG2,MP4 ve diğer popüler video formatları

*Fiyat: Ücretsiz

*Temel Özellikler: HD desteği, storyboard modu,2 video parçası ve 4 müzik parçası, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü, NDE.

14.ivsEdits

Windows PC’ler için ivsEdits piyasadaki en iyi ücretsiz video düzenleme yazılımıdır. Yapılabilecek en titiz seçim ivsEdits olacaktır. Video düzenleme için çok fazla harcama yapmak istemeyen bütün editörleri basit kullanıcı ara yüzü ile etkilemektedir. ivsEdit’lerin bazı önemli özellikleri arasında çoklu girişler, çoklu kamera düzenleme, çeşitli video efektleri, gerçek zamanlı video I/O ve donanım entegrasyonu sayılabilir.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Destekleyici Formatlar: En popüler formatlar

*Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

15. Windows Movie Maker

Basit olmasına rağmen, Windows Movie Maker, sistem kaynaklarının bazılarını kullanmadan video oluşturmak isteyenler için kullanışlı video yapma programıdır. Windows Movie Maker, ultra basit kullanıcı ara yüzü sayesinde, geçişler eklemeye, parçaları ayarlamaya ve videonun Windows uyumlu bir şekilde aktarılmasına yardımcı olacaktır.
Umarım işleri yeteri kadar kolaylaştırmışızdır.

*Desteklenen Platformlar: Windows

*Destekleyici Formatlar: Windows uyumlu herhangi bir ortam

*Fiyat: Ücretsiz

Ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

*Temel Özellikler: HD Desteği, Storyboard Modu, 1 video parçası ve 2 müzik parçası, lineer zaman ayarlı ekran görüntüsü

Böylece. 2017 yılında kullanılabilecek en iyi video yapma programı listemizi bitirdik. Bize yapacağınız önerileriniz olduğundan eminiz. Lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne yazınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir