Vine’ın selefi olan Byte yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Araştırma firması olan Sensor Tower’a göre daha ilk haftasında Google Play ve Apple Store’da Byte uygulaması tam 1.3 milyondan fazla indirildi. Bu rakam vine uygulamasının ilk hafta indirilmesinden 2 katı daha fazla.

Sensor Tower yine yaptığı açıklamada, Byte indirmelerinin çoğunluğu %70 gibi bir rakam sadece ABD’de gerçekleşti. Vine kurucu ortaklarından olan Dom Hoffmann tarafından da desteklenmektedir. Diğer yandan ise Vine piyasa ilk kez bundan 7 yıl önce piyasaya sürülmüştü. Tabi o günden bu yana internet aleminde çok şey değişti.

byte uyglaması tiktok u geçebilir mi

Uygulama Vine’ın tekrar piyasalara ikinci kez gelişini müjdelerken, diğer yandan Byte uygulamasının çözmesi gereken sorunlarda var. Hoffman’ın ilk olarak spam içerikli yorumlara karşı mücadele etmesi gerekiyor.

Byte temelinde Vine gibi bir uygulamadan gelmesi sayesinde TikTok, Youtube, Instagram da olmak üzere bu uygulamalar ile rekabet edebilir. Ayrıca Byte viral başarıyı yakalaması halinde bu uygulamalara takılan kitleyi kendi yanına çekebilir.

İlerleyen günlerde Byte indirilmesi kaç milyonu bulacak, eğer ABD dışına da çıkmayı başarırsa, TikTok’u geçebilir.

 

 

 


Trend içerikler

Kaynak : https://mashable.com/article/byte-app-downloads-popularity/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!