Korona virüs salgını hapishanede 234 kişiye bulaştı. Salgınlardan sorumlu olduğu düşünülen üst düzey yetkililer kovuldu.

Kuzeyde bulunan Shandong eyaletinde ve doğudaki Zhejiang eyaletinde bulunan 2 hapishanede 258 vaka tespit edildi. Bu durum Hubei eyaletinden sonra en çok vakanın olduğu yer olarak kayıtlara geçti. Olguların ne zaman teşhis edildiğini söylenmedi.

Virüs Daire Şefinin Başını Yaktı

corona virusu cin olen sayisi

Yetkililer, Jining şehrindeki Rencheng hapishanesinde meydana gelen salgın tespit edildikten sonra, Shandong’daki il adalet dairesi şefini görevden aldı.

Toplamda, hapishanede 207 kişi de test pozitif çıktı. Yetkililere göre ilk vaka 13 Şubat’ta hapishane memurunda ortaya çıktı. Yapılan açıklamada sorumlu görevlilerin yeterince önlem almadıklarından dolayı bu durumun ortaya çıktığını bildirdi.

Resmi Hubei Daily gazetesine göre Hubei, 2 hapishanede Wuhan’daki kadın hapishanesinde 230 olmak üzere toplam 271 vaka tespit edildi. Makalede, kadın hapishanesini müdürünün virüsün yayılmasını kontrol edemediği için görevden alındığı belirtildi.

Korona Virüs Toplam Ölüm Sayısı

korona virus toplam olen sayisi

Shandong sağlık yetkilileri, Jining’de virüslü hastaları tedavi etmek için bir hastane belirlediklerini ve ayrıca cezaevi içinde tedavi için tesisler yapacaklarını belirtti.

Çin’de, 74.000 korona virüs vakası bulunuyor. Çoğu Hubei eyaletinde ve başkent Wuhan’da olmak üzere 2.100’den fazla insan öldü.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Kaynak : https://www.reuters.com/article/us-china-health-jails/china-finds-spike-in-coronavirus-cases-in-jails-officials-fired-idUSKBN20F0GR
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!