VW’DEN BİR ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ATAĞI DAHA !

Ana Sayfa Haber VW’DEN BİR ELEKTRİKLİ OTOMOBİL ATAĞI DAHA !
  Geçtiğimiz haftalarda ikonik T2 Bus modelinin elektriklisini tanıtan Volkswagen, elektrikli araç ürün yelpazesine Beetle’ın tamamen elektrikli bir versiyonunu da ekleyebilir !

Volkswagen‘in ikonik modeli Beetle‘ın yeni nesilinin her ne kadar Golf platformu üzerine geliştirileceği beklense de, Alman üretici elektriğe yönelim planının parçası olarak yeni modeli elektrikli MEB platformu üzerine geliştirmeyi düşündüğünü açıkladı.

Bu açıklama sonrası Volkswagen’in elektrikli araç ürün yelpazesindeki nostalji kartını oynadığını söyleyebiliriz.

Birkaç hafta önce Detroit‘de gerçekleşen Kuzey Amerika Uluslarası Otomobil Fuarında  VW T2
Bus modelini temel alarak geliştirilen tamamen elektrikli I.D. BUZZ tanıtımı sonrası pek çok kişinin aklına elektrikli bir Beetle modeli ‘nin piyasaya sürülebileceği konusu akıllara gelmişti.
 
Gelecekte de düşündüğümüz üzere fosil yakıtlarla çalışan içten yanmalı motorlara olan ilginin fosil yakıtların da tükenmesi sebebi ile ilginin yenilenebilir enerjiye doğru kaydığını söyleyebiliriz.
 
Otomobil tutkunlarının o içten yanmalı benzin motorunun verdiği hazzı alamayacağını üzülerek söyleyeceğiz.
 
Her ne kadar da ses ve ambiyans olarak içten yanmalı bir motorun hazzını vermese de Tesla Motors’un ürettiği ve akıllardan çıkmayacak bir 0-100 km/h değeri ile hız konusunda içten yanmalı motorlardan üstün olduğunu söylemek mümkün.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir