WhatsApp, son güncellemesinde bir takım özelliklerini yükseltti. Artık her türlü dosyayı arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Önceden, Word, PDF gibi dokümanların paylaşımına izin veren WhatsApp, artık yeni özelliğinde yalnızca belirli dosya biçimlerini değil, tüm dosya biçimlerini gönderebilmenize imkan sağlayacak. Fakat paylaşılan dosyalar WhatsApp web sitesine göre Android için 100 MB ile sınırlandırıldı. iOS için ise paylaşılan whatsapp dosya limiti 128 MB.

WhatsApp Güncellemesi Tüm Dünya’da Aktif

WhatsApp’ın yeni özelliği, geçtiğimiz aylarda test edildi. Artık resmi olarak bu yeni güncelleme tüm dünyada aktifleşti. Buna ek olarak, tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı hızlıca kaydırarak ve aynı anda bir sürü fotoğraf gönderiyorsanız, artık bunu uygulama içi kamera ekranından seçerek de gönderebilirsiniz.

WhatsApp, ayrıca orijinal kalitesinin bozulmadan kalmasını sağlayan fotoğrafları sıkıştırmayı da durduracak. Uygulamanın son değişiklikleri; geçtiğimiz yıl WhatsApp’ın video görüşmesi başlatması, bu yılın başında da tüm kullanıcılarına iki adımlı doğrulama yapılması ( hesabınıza ek güvenlik sağlayan opsiyonel bir özellik), bunların yanı sıra Snapchat tarzı durum güncellemeleri, Siri entegrasyonu ve de fotoğraf filtreleri gibi özellikleri bünyesine ekledi. WhatsApp, daha ne gibi yeni, işlevsel özellikler ile karşımıza çıkacak şimdiden merak konusu.

Yeni güncelleme ( whatsapp dosya ), iOS ve Android için şimdi kullanımdadır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir