Dünyanın en popüler sohbet uygulaması WhatsApp, korona virüs ile ilgili bir bilgi merkezi başlattı. Şirket, insanları Covid-19 salgını hakkında bilgilendirmek için bir portal oluşturmak üzere Unicef, Dünya Sağlık Örgütü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Sayfada, salgın sırasında WhatsApp’ın nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilere yer verilecektir. Eğitimcilerin, hükümetlerin ve sağlık profesyonellerinin salgın sırasında daha iyi iletişim kurmak için uygulamanın farklı özelliklerini nasıl kullanabileceğine dair temel bilgiler sunulacaktır.

WhatsApp Doğru Bilgi Vermek İçin Site Kurdu

whatsapp koronavirus icin bilgi sitesi acti

Şirket, sitenin Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in doğrudan mesajlaşma hatları hakkında da bilgi içereceğini söyledi. Bu yardım hatları üzerinden ve güvenilir kaynaklardan Covid-19 hakkında bilgi almak isteyen kişilere yardımcı olacaktır.

WhatsApp Başkanı Açıklamalarda Bulundu!

WhatsApp Korona Virus Icin Site Kuruyor

WhatsApp Başkanı Will Cathcart, sohbet uygulamasının pandemiyle ilgili tüm bilgilere erişmek için kolay bir kaynak oluşturmak istediğini söyledi:

İnsanların şu anda bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek basit bir kaynak sağlamak istedik. Ayrıca, WhatsApp’ta bilgi kontrol organizasyonlarının miktarını artırmaya yardımcı olmak ve söylentileri ortadan kaldırmak için hayat kurtaran çalışmalarını desteklemek için Poynter Enstitüsü ile ortaklık kurabilmekten mutluluk duyuyoruz.

Ayrıca doğrudan WhatsApp içinde güncelleme sağlayabilmeleri için dünyanın dört bir yanındaki sağlık bakanlıklarıyla doğrudan çalışmaya devam edeceğiz. Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Trend içerikler

Kaynak : https://thenextweb.com/facebook/2020/03/18/whatsapp-launches-a-rather-basic-coronavirus-information-site/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!