WhatsApp Mesajlarınız Başkaları Tarafından Okunuyor Olabilir !

Ana Sayfa Haber WhatsApp Mesajlarınız Başkaları Tarafından Okunuyor Olabilir !
  WhatsApp geçtiğimiz yıl uçtan uça şifreleme yöntemiyle mesajlarımızı 3.bir kişinin erişemeyeceğini idda ederek mesajlarımızı koruma altına almıştı.

Bütün mobil sistemlerde İOS ve Android hatta WhatsApp Web’de bile uçtan uça şifreleme yöntemi ile mesajlarımız koruma altına alınmıştı ama güvenlik araştırmacısı ve aynı zamanda şifreleme yönetiminde uzman olan Tobias Boelter tarafından yapılan açıklamada , uçtan uça şifreleme sisteminin tam anlamıyla güvenilir olmadığını ve yazılımda açık olabileceğini belirtti.

WhatsApp’ın Destek Vermeyeceği Telefonlar

DİKKAT !

Tobias Boelter yaptığı açıklama ile uçtan uça şifreleme sisteminde olan bu açıktan dolayı başkalarının sizin facebook mesajlarınızıda ulaşabileceğini söyledi.

Bulunan bu açığın anlamı başkalarının sizin facebook ve whatsapp mesajlarınızın dışında sosyal medya hesaplarınızın şifrelerine ve hatta kredi kartı bilgilerinize bile ulaşabileceği anlamına geliyor.

Konu ile ilgili WhatsApp cephesinden herhangi bir açıklama gelmesede kullanıcılar şimdiden tedirgin olmuş durumda , bakalım ilerleyen günlerde WhatsApp’ın bu konu ile ilgili açıklaması ne olacak.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir