WhatsApp şirket politikası gereği yeni gizlilik sözleşmesini duyurmuş büyük ses getirmişti. Bu seslilikten sonra sözleşmeyi 15 Mayıs tarihine kadar ertelemişti. Şimdi ise WhatsApp sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesaplarına ne olacağı açıklandı.

WhatsApp Uygulaması,15 Mayıs’taki Gizlilik Politikasını Kabul Etmezseniz Ne Olacağı Duyurdu

WhatsApp sozlesmesini kabul etmeyenlerin hesaplari

WhatsApp uygulaması yeni gizlilik sözleşmesini yayınladığından bu yana oldukça tabiri caizse müşteri kaybetti. Daha sonra ise aldığı tepkiler sonrasında sözleşmenin onaylanması için belirlenen tarihi 15 Mayıs’a erteledi. Bu zaman da ise kullanıcıların platformu terk etmesini önlemek için çalışmalar yaptı.

Diğer yandan ise verilerini WhatsApp dolayısı ile Facebook ile paylaşılmasına onay vermek istemeyen kullanıcıların ise hesaplarının silineceği biliniyordu. Fakat şimdiye kadar bu sürecin nasıl işleyeceğine dair açıklama yoktu. WhatsApp mesajlaşma uygulaması yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayanları nasıl bir sürecin beklediğini açıkladı.

Hesabınız Uyku Moduna Geçecek Yani Pasif Olacak

1- İlk olarak WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs’ta hala kabul etmemiş olan hesaplar birkaç günlük bir süre boyunca hesaplarına gelen mesaj ve aramaların bildirimlerini görebilecek. Diğer yandan ise uygulama bunları okumak veya yanıtlamak için kullanamayacak. Dolayısı ile uygulamaya erişim tamamen sınırlandırılmış olacak.

2- Sözleşmeyi onaylamayan kullanıcıların hesapları 120 gün boyunca pasif olacak. Bu süre zarfında yeni sözleşmeyi geri dönüp kabul etmeniz mümkün olacak. Diğer yandan ise 120 gün sonunda hesap yeniden aktif edilmezse otomatik olarak silinecek.

Konuşmalarınız, gruplarınız eğer o tarihe kadar yedeklemediyseniz silinecektir. Eğer sözleşmeyi kabul etmeyecekseniz, tüm WhatsApp geçmişinizi yedeklemeniz iyi olacaktır.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER