Dünya genelinde 1 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a özellikler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde görüntülü ve sesli konuşma özelliği üzerinde çalışılıyor.

WhatsApp Web'e Goruntulu Konusma Ozelligi

WhatsApp uygulamasında Türkiye’de bu özellik olmamasına rağmen özellikle alışveriş için çok kullanışlı bir hale gelmiş durumda. Bilindiği üzere neredeyse 200 ülke de kullanılan uygulama da konum gönderme, dosya atma, video paylaşma gibi işlemler yapılırken sesli ve görüntülü konuşmalar da yapılabiliyor. Dahası artık mobil uygulamasıyla sınırlı kalmayacak ve masaüstü ile web sürümlerine de gelecek.

WhatsApp Web’e Görüntülü Konuşma Özelliği Geliyor

whatsapp web goruntulu konusma

Konuşulan haberler göre WhatsApp uygulamasında, WhatsApp Web ve masaüstü sürümlerinde kullanıcıların da uzun zamandır istediği sesli ve görüntülü konuşma özelliği üzerinde çalışıyor. Digital Information World’de yer alan habere göre bu özellikler şu an beta sürümünde aktif olarak çalışıyor. Diğer yandan ise şirket daha kullanılır ve basit hale getirme uğraşında.

Uzmanların belirttiğine göre Facebook’un WhatsApp uygulaması için geliştirdiği bu stratejisi, görüntülü konuşma hizmeti sunan Google Meet, Zoom ve Microsoft Teams gibi platformlara rakip olacak.

WhatsApp uygulamasında Android ve iOS uygulamalarında görüntülü veya sesli sohbete en fazla 8 kişi katılabiliyor. Son olarak ise aynı durumun WhatsApp Web ve masaüstü için de ne zaman aktif hale geleceği merak ediliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER