WhatsApp Yanlış Gönderilen Mesajları Silme Özelliği

Ana Sayfa Haber WhatsApp Yanlış Gönderilen Mesajları Silme Özelliği
  WhatsApp yeni ve uzun zamandır beklenen bir özellik ekleyecek.

Mobil Uygulamaların habercisi olan WABetaInfo, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların yakından ilgilendiği ve sıkıntıya düştüğü durumdan kurtulacağına yönelik bir açıklama yapmıştı.

WhatsApp Gönderilen Mesajların Silinmesi İçin İki Koşul Öne Sürecek !

Şuan WhatsApp uygulamasında bulunan mesajları silme özelliği, sadece ilettiğiniz mesajı sizin ekranınızdan silmek için yarıyor.

WhatsApp-Yanlış-Gönderilen-Mesajları-Silme-Özelliği-webhakim-p-1715

Göndermiş olduğunuz bir mesajın üzerine basılı tutun.

WhatsApp-Yanlış-Gönderilen-Mesajları-Silme-Özelliği-webhakim-p-1717

Resimdeki kırmızı kutu ile işaretlenmiş butona tıklayın ve karşınıza  “Mesajı Sil ?” iletisi çıkacak. Butonu tıkladığınız takdirde göndermiş olduğunuz mesaj silinecek. Ancak bu sadece sizin WhatsApp’ ınızdan silinecektir. İleti göndermiş olduğunuz kişide halen görünmeye devam etmektedir.

İşte WhatsApp’ ın yeni gelecek olan “iletilen mesajı silme” özelliğinde iletmiş olduğunuz mesajı silebileceksiniz, hemde bunu karşı tarafa çaktırmadan !

Nasıl Yani ?

Yeni özellik, mesajlarınızı gönderdikten sonra geri silmenize veya düzenlemenize olanak tanır. Ancak WhatsApp’ ın bunun için iki koşulu var. Birincisi : mesajı gönderdikten sonra 2 dakika içerisinde silmeniz gerekiyor.

İkincisi ise, göndermiş olduğunuz mesajı karşı tarafın iki tık yapmaması gerekiyor. Yani okunmuş olarak gösterilen mesajlar silinemeyecek veya düzenlenemeyecektir.

Özelliği birçok kullanıcının sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz. Bazen göndermiş olduğumuz mesajlarda T9′ un gazabına uğrayabiliyoruz ve düzenlememiz gerekiyor veya mesajı gönderdikten sonra pişman olsak dahi yapacak birşey kalmıyordu. Ancak bu özellik ile hemen mesajı düzenleyip, silebiliriz.

Güncelleme ilk olarak Windows tabanlı akıllı telefonlarda sunulacak.

 

 

Kaynak : https://brightside.me/wonder-curiosities/whatsapp-will-allow-users-to-recall-sent-messages-334160/

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir