Whatsapp’a Konferans Arama ve 2 Yeni Özellik Gelecek!

Ana Sayfa Haber Whatsapp’a Konferans Arama ve 2 Yeni Özellik Gelecek!
Ebru Taş   Whatsapp’a Grup Sohbetinde Konferans Arama ve 2 Yeni Özellik Geliyor!

Whatsapp geliştirme ekibi çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Mesajları Karşı Taraftan Silme özelliği ve emojilerde yenilik getirmişti. Şimdi ise grup sohbetlerinde konferans arama özelliği, dinamik çıkartma ve kelimeyle emoji arama özelliği getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Whatsapp sohbetleriniz için sesli arama ve görüntülü arama özelliği getirmişti. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı olan Whatsapp kullanıcıları bu duruma sevinmişti. Konferans arama özelliği farklı uygulamalar ile yapılabilmektedir. Whatsapp bu eksikliği gidermek için çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca iki yeni özellik üzerinde çalışmaktadırlar.

Dinamik Çıkartmalar

Whatsapp gibi Facebook’un himayesinde olan İnstagram’da hikaye paylaşırken dinamik çıkartmalar kullanabiliyoruz. Bu özellik Whatsapp hikayeleri için de getirilecek.

Metinle Emoji Arama

Whatsapp sohbetlerinin vazgeçilmezleri olan emojiler herkes tarafından kullanılıyor. Bazen yazışırken aradığımız emojiyi bulmakta zorluk çekebiliyoruz. Whatsapp bu sıkıntıyı da ortadan kaldırmak için yeni bir özellik için çalışıyor. Örneğin Maymun emojisini göndereceksiniz. Tek tek bakmanıza gerek kalmadan “ iki nokta üst üste koyup kelimeyi yazın” :maymun :monkey şeklinde yazdıktan sonra o sizin yerine emojiyi bulacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir