WhatsApp’tan Hack Gibi Özellik, Yeni Bir Özel Depolama Alanı Oluştu !

Ana Sayfa Haber Mobil WhatsApp’tan Hack Gibi Özellik, Yeni Bir Özel Depolama Alanı Oluştu !
  Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda çıkardığı uçtan uça şifreleme yöntemiyle çok daha güvenli hale geldi.

WhatsApp özelliklerini saymakla bitmez.Rakiplerinden çok daha üstün özellikleri ve kullanışlı uygulamasıyla öne çıkan WhatsApp’ta öyle bir özellik bulundu ki, artık telefonun depolama alanları ile ilgili sorunları olanlar, özel dosyalarını saklamak için yer bulamayan kullanıcılar, özel notlarını ve mesajlarını saklamak isteyenlerin çok hoşuna gidecek.

Bu özelliği aslında kullanmakda çok basit.Yapmanız gerek tek şey grup oluşturmak.Özelliği kullanabilmek için grup’ta kimsenin olmaması gerekiyor.

Öncelikle sohbet sekmesinde sağ üst köşede bulunan Yeni Grup butonuna tıklayın.Ancak burda dikkat etmeniz gereken, grup oluşturmak için sohbete en az 1 kişi eklemelisiniz.Yeni Grup butonuna tıkladığınızda tanıdığınız bir kişiyi ekleyin.Ekledikten sonra grubunuzu oluşturun.

Grup ayarlarını ve ismini yaptıktan sonra, eklediğiniz kişiyi gruptan kaldırın.

Eveeet.İşte şimdi kendinize özel dosya, mesaj, sesli not, özel resim alanı, dosya depolama gibi birçok işlem gönderebilirsiniz.

Aslında bu sistemi sağlayan başka bulut sunucular veya özel mobil uygulamalar var.Ancak WhatsApp uçtan uça şifreleme yöntemi ile özel oluşturduğunuz grupta sadece siz olduğunuzdan dolayı oraya kimse erişemeyecek ve her an yanınızda flash bellek’ten de daha işlevsel bir depolama alanı taşımış olacaksınız.

Hemde bu sayede telefonunuzdan bilgisayarınıza dosya göndermek için flash belleklere ihtiyacınızda kalmamış olacak.

WhatsApp kullanılabilirliğini her geçen gün artırıyor.iMessage Facebook uygulamasını kaç milyon insan kullanıyor bilinmez ancak, WhatsApp’ta günde milyarlarca mesaj atılıyor.Özellikle uçtan uça şifreleme yöntemi insanları açıkcası WhatsApp kullanmaya zorluyor.

Hack olaylarının arttığı günümüzde, hangi uygulamaya ne derece güveneceğimizi bilemiyoruz.Ancak whatsapp bu konuda çok deneyimli ve güvenli bir yer.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir