WhatsApp gizlilik politikasını kullanıcılara zorunlu olarak dayatmasında sonra bir anda çoğu kullanıcı alternatif olan Telegram’a tabiri caize kavimler göçü yaptı. Durum böyle olunca da WhatsApp’dan Türkiye’ye yönelik yeni açıklamalar geldi. Detaylarına bakalım.

WhatsApp'dan Turkiye'ye yonelik yeni aciklama

WhatsApp bu sabah Türkiye’deki kullanıcıların uygulama ekranında yayımladığı açıklamada WhatsApp ve Facebook’un kullanıcıların mesajlarını görmediğini yineledi.

WhatsApp, “8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek” 15 Mayıs’a ertelendi.

Açıklamada “Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Kullanıcıların şartları incelemek ve anlamak için bolca zamana sahip olmasını sağlayacağız. Buna dayanarak herhangi bir hesabı silmeyi planlamadığımızdan ve gelecekte bunu yapmayacağımızdan emin olabilirsiniz” denildi.

15 Mayıs’a ertelendi. Kendilerini daha iyi anlatabilmek için ileri tarihe ertelediklerini açıkladılar.

WhatsApp’tan Türkiye’ye Yönelik Yeni Açıklama

WhatsApp, Türkiye’deki kullanıcılarının uygulamanın hikaye ekranında özel bir duyuru yayımlayarak, Hizmet Politikası ve Gizlilik Kuralları ile ilgili doğruları tekrar hatırlattı. Şirket açıklamada; “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.” açıklamasını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER