Modem geçmişine bakılamadığı için haliyle modem internet geçmişi de silinememektedir. İnternet geçmişinizi kimsenin görmemesini istiyorsanız Google Chrome tarayıcısından “Yeni Gizli Pencere” özelliğini kullanabilirsiniz.

Wifi Geçmişi Silme

Wifi Gecmisi Silme

Geçmiş silme işlemlerinin detaylarına bakalım. İnternette girdiğinizde sayfalar modem geçmişinde değil, tarayıcı geçmişinde tutulur. Tarayıcı geçmişini de temizlemek için CTRL+H kısayolu ile tarayıcı geçmişine ulaşıp tüm verileri temizleyebilirsiniz.

Diğer yandan ise modemin geçmişinizi kaydetme özelliği varsayılan olarak kapalıdır. Bu ayarı değiştirmediyseniz silmenizi gerektirecek bir veri yoktur. Bu arada açık ise bir kaç modem modeli hariç silmenin tek yolu cihaza reset atmaktır.

Dahası eski modemlerde elektriği uzun süreli kapatırsanız silinmesini sağlamak mümkün. Fakat garantiye almak isterseniz modeme reset atmak en güzelidir.

İnternet geçmişini silmek için kullanılan tarayıcının ayarlarından geçmişi silebilirsiniz.

Google Geçmişi Silme

Tarayıcıdan geçmişi silebilirsiniz.

1- İlk olarak Google Chrome açın ve sağ üst kısımda 3 noktaya tıklayın.

2- Daha sonra Geçmiş kısmına tıklayın.

3- Bu kısımda Tarama verilerini temizle kısmına tıklayarak geçmişi temizleyebilirsiniz.

wifi gecmisi temizle

Wifi geçmişi kaydedilmektedir. Google yada arama motoruna modeme göre değişen IP girmeniz gerekmektedir. IP adresi ise 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 olur. Modemin altına da bakabilirsiniz. Uzantılarla birlikte girdiğinizde sizi bir sayfaya yönlendirecektir.

Modem ağına bağlı kişileri görebilirsiniz. Geçmişe bakmak içinde sistem monitörüne girip voIP bölümünden geçmişe bakabilirsiniz. Diğer yandan ise  modemin arkasında gömme bir push buton bulunmaktadır. İğne yardımıyla basarsanız modem üzerinden geçmiş verisi silinir.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER