Windows 10 S İndir & Nedir & Nasıl Kurulur?

Ana Sayfa Haber Windows 10 S İndir & Nedir & Nasıl Kurulur?
  Windows 10 S Nasıl İndirilir & Nasıl Kurulur?

Birkaç ay önce Microsoft, “Windows 10 S” adlı, Windows’un yeni bir versiyonunu piyasaya sürdü. Diğer versiyonların aksine, Windows 10 S çok kısıtlayıcı ve sadece Windows mağazasından indirilen UWP uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. Belli ki bu özel versiyon öğrencilere, yaşlılara, bilgisayar kullanmaya pek hakim olmayan ve sistemlerini bütün o araç çubuklarıyla, şüpheli programlarla mahveden diğer kullanıcılara yönelik oluşturulmuş.

Açıkçası Windows 10 S, Google Chromebook’un eşdeğeri gibi.

Yakın bir zamanda, Microsoft OS’yi halka takdim etti. Bu sayede Windows 10 S’i, sizin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için indirebilirsiniz.

Windows 10 S’i Kurmadan Önce Dikkat Edilecekler

Windows 10 S’i kurmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

Windows mağazasına ait olmayan herhangi bir uygulamayı artık kullanamazsınız.
Windows’u yüklerken, Windows mağazasına ait olmayan veya Windows ile uyumsuz uygulamalar silinebilir.

Sürücü sorunlarından ötürü bazı dış donanımlar çalışmayabilir. Sürücüleri, üreticilerin web sitesinden indirseniz bile, OS tarafından belirlenen kısıtlamalardan ötürü donanımlar çalışmayabilir.

Windows 10 S sadece Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education, Windows 10 Education, and Windows 10 Enterprise versiyonlarında yüklenebilir ve çalıştırılabilir. Eğer Windows 10 S’i, Windows 10 Home veya N sürümünde yüklemeyi denerseniz, çalıştıramazsınız.

Sisteminize Windows 10 S yüklemenin iki yolu var. Size iki yöntemi de göstereceğim; hangisi sizin için daha uygunsa onu tercih edin.

Windows 10 S İndir

Windows 10 S’i Yükleyiciyi Kullanarak İndirin

Windows 10 S’i yüklemenin ilk ve en kolay yöntemi resmi yükleyiciyi kullanmaktır.

Yükleyiciyi kullanmadan önce, Windows 10 Pro yükleyiciyi kaldırmanızı öneririm. Böylece herhangi bir uyumsuzluk sorunuyla veya veri kaybıyla karşılaşmazsınız. Windows 10 s indir;

  1. Başlangıç olarak, uygulamanın resmi sitesine gittikten sonra Windows 10 S yükleyiciyi indirin. İndirdikten sonra uygulamayı çalıştırın.
  2. Devam etmek için ana ekran sayfasında “ileri” butonuna tıklayın.
  3. Yükleyici temel gereksinimleri denetleyecek. Eğer her şey yolundaysa, devam etmek için “ileri” butonunu tıklayın.
  4. Üstteki hareket, indirmeyi başlatacak. İndirme işlemi biraz zaman alabilir, o yüzden arkanıza yaslanın ve bekleyin. İndirdikten sonra yükleyici size bilgisayarı yeniden başlatmanızı önerecek. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak için butona tıklayın.

Siz butona tıklar tıklamaz Windows yükleme işlemini başlatacak. Yükledikten sonra, normal Windows 10 ayarlarındaki kullanıcı hesabı, gizlilik ayarları vb. ayarları düzenleyin. Böylece işiniz bitmiş oluyor.

Windows 10 S ISO İndirmek

An itibariyle, Microsoft normal kullanıcılar için indirilebilen bir ISO sağlamıyor. Yine de, eğer bir MSDN (Microsoft Developer Network) aboneliğiniz varsa, Windows 10 ISO’u indirebilirsiniz. MSDN hesabınıza giriş yapıp, “Abone İndirmeleri”ne gidin ve Windows 10 S ISO’u indirin.

İndirdikten sonra yüklediğiniz ISO’u kullanarak bir bootable (yazılımsız) USB sürücü oluşturun ve Windows 10 S’i yüklemeye devam edin.

Yukarıdaki Windows 10 S’i indirme yöntemlerini kullandıktan sonra düşüncelerinizi ve sizin kullandığınız yöntemleri yorum olarak belirtmeyi unutmayın.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir